Perry Rhodan 1026 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1026
Název:Favorit
(Der Favorit)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 424 NGL = 4011
Hraje nebezpečnou úlohu - Betšide na Lugosiadě
Hlavní postavy románu:

Surfo Mallagan - Betšide se stává favoritem Lugosiady

Brether Faddon a Scoutie - Mallaganovi přátelé

Cylam - mistrovský bojovník bude ošálen

Doevelynk - mistr Martha-Martha

Gu - vévoda zahajuje Lugosiádu

Cylam vyslýchá neúspěšně Rujuma, kterého požaduje za člena Bratrstva. Od Nyrma, který se pohybuje v bezprostřední blízkosti vévody Lugose a na jehož doporučení je přijat Rujum jako žák, se mistrovský bojovník dozví, že nositel dvou Spoodiů je syn Tarnise, jednoho ze správců Couhrs-Yot, hlavního města planety. Po návratu je Rujum nalezen okradený o své Spoodie a s drogami zničenou pamětí.

Čtyři dny po únosu Doevelynka přistane vévoda Gu se svou lodí KRANOS I. Cylam informuje Jurtus-Me, agenta vévodství, který oficiálně zastává roli lékaře Vévody a který mistrovského bojovníka pověřil sledováním Betšidů, o událostech v Couhrs-Yot.

V úkrytu Bratrstva pozná Surfo Mallagan, jehož tělesné a duševní síly narůstají, že únos Doevelynka byl jen snahou na odvedení pozornosti, aby jeho samého jako agenta mohli propašovat na Lugosiádu. Mallagan, který je stále nervóznější a nevyrovnanější, drží své čtyři Spoodie a rozkaz Bratrstva vůči Brether Faddonovi a Scoutie v tajnosti a zinscenuje jejich a Doevelynkovo osvobození. Mezitím je přepaden Cylam a jeho žák Wyskynen. Jejich Spoodiové jsou ukradeny a Wyskynen zavražděn. Ačkoliv se šíří pověsti, že nositel čtyř Spoodiů se jako agent Bratrstva zúčastní Lugosiády, zabrání příslušná tabu podrobnému vyšetřování kandidátů. Během přijetí u vévody Gu se Mallagan dozví, že bude při zápasu vystupovat jako věštec.

V Lugosiádě ukáží akrobaté, hráči, věštci, tanečníci, malíři, zpěváci, básníci, bojovníci, specialisté na přežití a filozofové, ale také telepati a sugestoři své dovednosti. Skrze obrovsky zvýšenou dovednost k provádění analýz může Mallagan neúnavně rozluštit bezpočet problémů. Svým způsobem jsou jeho odpovědi jednoduché nebo věštící a mnohoznačné. Mallaganův zdravotní stav se ale zhoršuje den ode dne. Přibývá vznětlivost a častěji nad sebou ztrácí kontrolu. Ačkoliv je nakonec poražen jedním žurnalistou, kvalifikuje se, stejně jako Tart Doevelynk pro »hry« na Ednuku.

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál