Naator

Astronomická data:
Planeta:Naat
Pořadí od planety:7
Průměr:11‘789 km
Obyvatelé měsíce:
Naatové

Naator je jedenáctý měsíc planety Naat, páté planety soustavy Arkon.

Téměř jako Země velký měsíc je relativně životu nepřátelský svět se slabou, suchou atmosférou. Kvůli velké vzdálenosti od slunce je planetární klima chladné. Neexistují tu žádné větší místa s výskytem tekoucí vody. Velká část povrchu má pouštní nebo hornatý charakter.

Měsíc slouží Velkému impériu jako vojenská základna a výcvikové centrum pro rekruty. Velká část rekrutů pocházela z koloniálních Arkonidanů, jako jsou Zaliťané. Na měsíci žije také mnoho Naatů, kteří se zde používají jako pomocné pracovní síly.

Výcvikové středisko

Školící centrum mělo kapacitu asi 50‘000 rekrutů. Většina branců byla odvedena násilím, proto je místo kompletně chráněno proti dezerci. K tomuto účelu slouží senzorické platformy kolem tábora, které prostřednictvím radaru a dalších čidel dokáží zachytit uprchlíky. Zaměření dezertéři jsou chyceni robotskými hlídkami.

Centrem tábora je obrovská přistávací plocha. V západní části plochy stojí několik trychtýřovitých staveb, které slouží jako byty pro rekruty. Další komplexy budov slouží jako hypnoškoly, lazarety, registratury a administrativa.

Historie

V roce 2044 se terranské akční komando pod velení Perryho Rhodana vetře do výcvikového tábora. Členy 150ti členného tábora jsou Atlan da Gonozal, Reginald Bull a větší část sboru mutantů, jako John Marshall, Ras Čubaj nebo André Noir. Byli maskovaní jako Zaliťané a museli projít lékařskou kontrolou Arasů, kteří měli z pověření Regenta hledat špióny mezi branci. Teleportéři komanda ale pomocí sabotáží a atentátů vyvolali zmatek, takže hypnotizér André Noir mohl Arasy získat pod svou kontrolu. Po úspěšném absolvování všech testů byli agenti na palubě kosmické lodi KON-VELETE převezeni na Arkon III.

Aktuální data:
22.10.2021
1566 před NGL
33. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459509.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!