Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Corello, Ribald
hledat
Informace o postavě:
Přezdívka:Vládce Mléčné dráhy
Místo narození:Jedna z planet Antiů
Úmrtí:3587 (vstup do ID)
Výška:1,29 metru
Národ:Antijsko-pozemský míšenec
Popis:tělo dvouletého dítěte; dětská tvář s osmicentimetrovýma, světle zelenýma svítícíma očima; padesát centimetrů vysoká, bezvlasá obří hlava, potažená sítí naběhlých namodralých žil
Corello, Ribald
Corello, Ribald
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 404: Vládkyně pirátů
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 968: Exodus mutantů
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Ribald Corello je supermutant, který disponuje celkem pěti schopnostmi.

Jsou to:

  1. hypnosugestor – velice mocný, je schopen přinutit své oběti, aby zemřely, a to na velkou vzdálenost.
  2. zesilovač individuálních polí – tuto schopnost zdědil po své matce, je s její pomocí schopen parapsychicky posílit individuální ochranná pole, takže jsou bez speciálních pomůcek prakticky neprostupná.
  3. emovládce – tato schopnost je zcela srovnatelná se schopností pozemských emocionautů. Tuto schopnost Corello ztratí po svém vyléčení.
  4. quintadimtvůrce – touto paravlastností může Corello ryze duševní silou vytvořit pětidimenzionální orientovaná kulovitá pole (quintadimpole) do průměru 8 metrů. Toto pole má typický odhmotňovací charakter (nevratné vyzáření do prostoru). Kromě toho lze vytvořit dočasný úkryt v hyperprostoru, avšak v tom případě nelze pole zrušit a nelze ho přemisťovat. Corello je také schopen změnit pětidimenzionální energii na tzv. psionickou hmotu. Toto zhmotnění quintadimenergie je tak namáhavé, že ho lze použít pouze jednou za několik let a maximální množství psiohmoty činí zhruba 10 gramů. Pokud je tato hmota přivedena k explozi, dosahuje uvolněná energie neskutečných hodnot. Tuto schopnost Corello ztratí po svém vyléčení.
  5. telepsimat – paraschopnost, která svými účinky připomíná fiktivní transmiter, to znamená, že odhmotňuje libovolnou hmotu a transportuje ji do cílové oblasti, kde se opět rematerializuje.

Životopis

Corello se narodil dne 5.9.2909 jako syn Kitaje Išibašiho a kněžky řádu Báalol Gevoreny Tatstun.

Jenom 1,29 metrů vysoký, díky buněčnému aktivátoru nesmrtelný Corello má tělo dvouletého dítěte. Nad dětskou tváří s osmicentimetrovýma, světle zelenýma svítícíma očima se klene padesát centimetrů vysoká, bezvlasá obří hlava, potažená sítí naběhlých namodralých žil.

Supermutant, kterého jeho poddaní oslovují báalolským jménem Tapur (Všemocný, Neomylný), se přesunuje za pomoci transportního robota, řízeného emoimpulzy. Za normálních okolností se zdržuje v obytném kvádru, jehož čtyři metry dlouhá a dva metry tlustá čtvercová základna ukrývá energetické a pohonné agregáty, jakož i zbraňové systémy a zdroj ochranného štítu. Dva metry vysoká obytná místnost má dovnitř skloněné, transparentní zdi a podpírá rakev se zakonzervovaným tělem Gevoreny Tatstun, Corellovy matky. Corello nosí oděv ze speciálního materiálu (psiovodič), který účinkuje jako impulzní anténa a zesilovač pro příjem nadrozměrných mozkových a buněčných impulzů.

Corellův charakter je zatížen mnoha komplexy, mezi nimi zvláště vyniká oidipovský komplex. Corello je hašteřivý, egoistický, panovačný, prchlivý a krutý. Když je to však zapotřebí, je schopen působit jako zábavný člověk a příjemný společník. Jeho vědeckými disciplínami jsou kosmopsychologie a hyperfyzika.

Všechny tyto charakterové vlastnosti platí pouze do roku 3433, kdy je Corello zbaven hypnosugestivní blokády v mozku, vsazené zločineckými Arasy a Antii. Díky těmto prenatálním manipulacím se Corello změnil v nepřítele lidstva. Supermutant je souzen za své zločiny a je shledán nevinným (na základě prokázané nepříčetnosti), načež se připojí ke Sboru mutantů. Prodělá těžkou chorobu, po jejímž odeznění ztratí dvě ze svých paraschopností a zbývající tři jsou výrazně omezeny. Corello přesto zůstane jedním z nejmocnějších spolupracovníků Perryho Rhodana.

V roce 3587 vejde supermutant do ID. Jeho buněčný aktivátor, pocházející původně od zavražděného Johna Marshalla, je nějakou dobu nevyužit, ale později ho přijme Jen Salik.