Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 648
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 648
Název:Nepřemožitelná kosmická loď
(Das unbesiegbare Raumschiff)
Autor:Falk-Ingo Klee
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 647 • chronologicky • AT 649 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3808
Objevuje se ARSENALJYK II

7. dubna dorazí SOL (stále ještě bez SZ-2) znovu k arzenálové planetě. Cíl určil Atlan s Breckcrownem Hayesem. Kolem planety krouží dříve neviděná loď a nikdo nepochybuje o tom, že je to ARSENALJYK II. V centrále SOL se objeví neznámý hominid. Asi 1.20 metru vysoká bytost se žlutobílou kůží působí dětinsky naivně, čímž ale určitě klame. Představí se jako Parzelle, Nepatrný, a tvrdí, že je poslem Termentierů. Protože ani Přerušovač, ani Atlanův extramozek nereaguje výstražně, je vetřelec nejdříve považován za neškodného. Brzy opět zmizí, stejně jak přišel, krátce potom co ARSENALJYK II opustí orbitu arzenálové planety a přešel v nadsvětelný let.

Penetranz a zbývající členové arzenálu, předně Mjailam, Sanny a Kik, vyrazí s ARSENALJYKEM II, aby splnili rozkaz Anti-ID. Lodi velí tři Gyrantové Erv Breus, Lakoh Mantei a Visor Aargusth a disponuje částicovým vrhačem. Tato zbraň může vystřelovat antihmotu, normální energii a hyperenergii. Může dokonce ničit i hmotu z druhé strany, ale cílem je nejdříve zbytek SOL a stanice Junk, ve které jsou vězněni Prezzar a Tyar. Vymazání vlastních inteligencí Barsu a Faryntu by mělo zajistit, že prolnutí Bars-2-Bars bude nevratné.

Po zkušebním letu se ARSENALJYK II vrací zpět na arzenálovou planetu. Cestou se na lodi objeví Parzelle, nemůže být ale zabit. Neznámý zmizí sám od sebe. Penetranz dá rozkaz k útoku na SOL, která se brzy dá na útěk. Zbraně ARSENALJYK II jsou přitom nasazovány opatrně, aby zničení protivníka nebylo příliš rychlé.

Nekompletní činkovitá loď vyhledá útočiště v koroně jednoho slunce. Nositel buněčného aktivátoru plánuje proniknout s několika dobrovolníky na ARSENAJLYK II. Arkonidana přitom kromě jiných doprovází Tyari, Blödel, Hage Nockemann a Sternfeuer. Vyrazí se space-jety RAKETA a VĚTROPLACH, které jsou chráněny tenkou vrstvou hmoty z druhé strany. Zbytek hmoty si vezme Blödel, ve kterém stále ještě vězí část Wuschela. Akční tým vděčí Bakwerovi za to, že se dostane nepozorovaně na palubu ARSENALJYK II. To, že jety nebyly zaměřeny dříve, se připisuje aktivitám slunce, na jehož orbitu se SOL ukrývá.

Uvnitř obrovské lodi se Solánci chrání před objevením pomocí hmoty z druhé strany. Celou jí při tom spotřebují. Nicméně se týmu podaří vypátrat Sanny, Kika, Mjailama a čtyři další Solánce a násilně je vzít s sebou. Blödel se stará především o obra. Skupina je ale přeci jen objevena a Penetranz pošle do boje Gyranty. Nicméně se jim podaří ústup do obou space-jetů.

Útěk obou pomocných člunů by skončil pravděpodobně katastrofou, protože SOL byla napadena ARSENALJYKEM II. V tento moment se ale jako zázrak objeví SZ-2. Disponuje pláštěm z hmoty z druhé strany a zachrání zbytek SOL před zničením (hmota z druhé strany se přitom ale spotřebuje). Kompletní lodi se podaří uniknout.

Zbytek členů Arzenálu se vymaní z vlivu Penetranze a varuje okamžitě před Parzellem, který se znovu objeví na palubě SOL. Ale Atlan je uklidní a domnívá se, že Posel je pomocníkem kosmokratů. Potom Sanny upozorní na Junk-Station, kterou chce Penetranz zničit. V této souvislosti oznámí scientologové, že na palubu ARSENALJYKU II umístili vysílač hyperimpulzů. Posádka SZ-2 si myslí, že se u Wöbbekinga/Nar'Bona zdržovala jen jeden den a ne deset.

Následně SENECA vypočte, že SOL má asi dvouprocentní šanci, že ARSENALJYK II zničí. Z tohoto důvodu odmítnou High Sideryt a štábní specialisté jakoukoliv další konfrontaci s gyrantskou lodí. Proto Mjailam a Tyari požádají o pomocný člun, protože musí podpořit Tyara a Prezzara. Pak se objeví Parzelle, který oznámí, že vysoké mocnosti Anti-ID za 100 hodin definitivně propustí. Negativní superinteligence tak už nebude vázána na Bezejmennou zónu.

SOL odlétá k malému rudému slunci, které leží 24‘360 světelných let od Anterfu. Bude nazváno Junk a krouží kolem něj tři světy velké jako Mars. ARSENALJYK II tam už je a proniká do korony hvězdy. Na tomto místě je Pupek (nehledě na Junk-Station), přes který se má objevit Anti-ID. Arkonidan si to uvědomí, když je náhle zaměřen Wöbbeking/Nar'Bon. Už o tom nemohou být žádné pochybnosti: rozhodnutí v Bars-2-Bars je bezprostředně tady.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A648« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)