Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 647
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 647
Název:V souvislostech
(Zug um Zug)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 646 • chronologicky • AT 648 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3808
Akce proti EGENU a Arzenálu

Planeta Dololo, která obíhá kolem rudého slunce, je obývána zvláštně vypadajícími létavci, kteří se živí lanýži. K nejdůležitějším osobnostem města Tylorolel-u-řeky patří Sběrači. Počítá se k nim také Lorokeele, který je trochu zvláštní. Normálně Sběrači přežijí jen tři období žní, ale Larokeele prožívá již sedmé žně.

Tentokrát se stane cosi mimořádného, protože starý Sběrač objeví lanýže, který na něj z ničeho nic promluví. Odnese ho do města - a tam se ukáže, že lanýž je ve skutečnosti Twoxl-7 a že na Dololo uvíznul. Sedmá komponenta Cpt'Kula následně pozná, že primitivní bytosti už jednou byli v kontaktu s astronauty. Bytosti zvané Donatové zanechali na Dololo techniku, mezi jinými i hyperrádiový přístroj. Twoxl-7 tak zavolá SOL o pomoc.

Na palubě činkovité lodi započal měsíc duben, když neočekávaně dorazí nouzové volání od Twoxl-7. Atlan a Sternfeuer odstartují s CHYBRAINEM a bytost zachrání. Přitom se zjistí, že Donatové Dololy vykořisťují. Ale s tímto problémem se musí vypořádat Anterferrantové. CHYBRAIN sám letí s dalšími členy Atlan-Teamu (kromě jiného Přerušovač a Tyari) k Prezzar-Mydonium. Arkonidan čeká, že mu Prezzarerhalterové pomohou při pátrání po EGENU. SOL bez SZ-2 se pod velením Breckcrowna Hayese vydá na arzenálovou planetu a rekognoskuje.

Na SOL se vrátili Twoxl-7 a Sternfeuer, protože je tu naděje, že se podaří vymanit ostatních šest komponent Cpt'Kula z moci Penetranze. To už se ale dávno stalo, a když Twoxl pocítí přiblížení sedmé komponenty, vydá se na útěk. Mjailam ho sice honí, ale Cpt'Kul může být vyzvednut space-jetem ze SOL. Twoxl oznamuje, že ARSENALJYK II se ukáže během 48 hodin.

SENECA začne svévolně jednat. Inpotronika otevře přístupy na SOL, aby se Mjailam mohl dostat na palubu. To se také stane - a obr je zajat do paratronového pole. High Sideryt a štábní specialisté mohou jen bezmocně přihlížet a ptát se, zda má SENECA tajného pomocníka. Mjailam potom absorbuje energii paratronového pole a psionicky se tak nabije. Po nějaké době může obr opět jednat, nezničí SOL, jak se někteří Solánci domnívali, ale vrátí se posilněný zpět na arzenálovou planetu. Přitom ale svou psionickou silou strhne Sternfeuer, Twoxla a několik dalších Solánců. Sternfeuer už dávno poznala, že s Twoxlem jsou obklopeni imunitním polem, které je chrání před našeptáváním Penetraze. To se rozšíří také na ostatní Solánce a tak se členové Arzenálu pomalu mohou zbavit vlivu Penetranze. Nejprve je volná posádka BANANE a dokonce i hmota z druhé strany, která loď obklopuje, změní stranu. Korveta potom odstartuje do vesmíru a přistane v SOL. Hayes následně odletí na dohodnuté místo srazu s Atlanem.

CHYBRAIN se mezitím setká s Prezzarerhalty Oirstelem a Alystou. Oba vědí, že EGEN se už nějakou dobu nezdržuje na Beneteru, ale na Ferschytu, třetí planetě systému Loge. Tam se stalo něco záhadného. Přesto se křižník SOL vydá na domovskou planetu Beneterlogů. Atlan, Hage Nockemann, Blödel, Joscan Hellmut a Tyari se vydávají za Prezzarerhaltery, kteří společně s Oirstelem a Alystou požádají o audienci u EGENA. Fetiše přitom dostanou od Prezzarerhalterů žijících na Beneteru. O něco později se transmiterem přenesou na planetu Ferschyt. Jak očekávali, je to past. Ale EGEN příchozí podcení, především Blödela. Kromě toho přijde Soláncům k dobru, že ví, kdo se za EGENEM skrývá, totiž jeden prostý Beneterloge. Ten uprchne přes existující Pupek do Bezejmenné zóny k Anti-ID.

Následně se Prezzarerhalterové chtějí postarat o to, aby EGEN v případě návratu nemohl znovu přijmout svou mocenskou roli. CHYBRAIN se vrací k SOL, kde odstranili hmotu z druhé strany z BANANE. 6. dubna je dána k dispozici Atlanovi.

Penetranz na arzenálové planetě má k dispozici už jen Mjailama, Sanny, Kika a čtyři Solánce. Ale teď se ukáže 3000 metrů dlouhý ARSENALJYK II. Má soudkovitou příď, ke kterému je připojena trubice, která končí diskem, který se na zádi otevírá a představuje pohonný sektor. Jeho úkolem je definitivně zbavit vesmír SOL.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A647« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)