Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Tulocky, Neryman
hledat
Informace o postavě:
Přezdívka:Tungh
Datum narození:3356
Místo narození:Oxtorne
Úmrtí:?
Výška:1.95 m
Národ:Oxtorňané
Popis:bezvlasá hlava, široká tvář, zelená pleť
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 588: Specialisté na přežití
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 683: Dívka z Lemurie
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Neryman Tulocky byl oxtornský specialista na přežití a faktorový nositel. Měl vzdělání kosmonautika a na cizí životní formy specializovaný kosmopsycholog. Tulocky se nechával rád oslovovat oxtornským čestným jménem Tungh, které znamenalo totéž co Toleranční myslitel.

Vzhled

1.95 metru vysoký Neryman Tulocky měl, jak je u Oxtorňanů obvyklé, bezvlasou hlavu a širokou, hranatou tvář. Nad očima měl tlusté a černé obočí. Kůži měl zbarvenou do olivově zelena, olejnatě zářila a byla velice odolná.

Charakteristika

Působil měkce a mírně, byl humorný a měl povolnou povahu. Na rozdíl od přísně rozumně přemýšlejícího a jednajícího přítele Powlora Ortokura, nebyla Tulockymu ani pocitová rovina nic cizího, což mu jeho partner zas a znovu vyčítal, protože nejednal dost logicky. Přesto byli oba tvrdými a nekompromisními bojovníky.

Životopis

Neryman Tulocky se narodil v roce 3356 na Oxtorne. V polovině června 3444 byl společně se svým partnerem Powlorem Ortokurem a jeho Okrillem Saladinem na rozkaz USO v akci na Hoodhiru v soustavě Vega, když Atlan da Gonozal oba dva povolal na Asporc, kde se měli účastnit hledání zmizelých Staromutantů. Následně se oba účastnili dobrodružství v Systému trosek.

Ortokur a Tulocky se v roce 3456 účastnili pronásledování dvou Molekulárních metamofrů na Ughdairu. Do akce se dostali i v Antihmotovém vesmíru, kde Neryman Tulocky II podporoval MARCO POLO (PR 603, PR 604).