Menu

Kule Tarts

(přesměrováno z: Tarts)
Informace o postavě:
Narození:?
Úmrtí:8000 před Kristem, Země
Národ:Arkonidané
Popis:urostlý, svalnatý, vrásčitá kůže a řídké vlsy
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 60: Pevnost Atlantis
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 70: Poslední dny Atlantidy
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Arkonidan Kule Tarts byl velitelem Atlanovy vlajkové lodi TOSOMA, jakož i jeho učitelem a důvěrníkem.

Sluneční nositel byl popisován jako urostlý a svalnatý. Navzdory svému extrémně vysokému věku, kterého dosáhnul díky mnoha buňky oživovacích procedurách, a svému lehce ohnutému držení těla, vrásčité kůži a řídkým vlasům, z něho vyzařovala vitalita.

Z Tartse vycházela nezlomná autorita a byl pevně oddaný Atlanovi. Ctitel Khasurnu Gonozalů zachránil Krystalického prince a stál mu jako loajální poradce po boku.

Životopis

8020 před Kristem

Velitel skupiny vlivného Khasurnu planety Valissa naplánoval svrhnutí Orbanaschola III. Na Tartsovu radu je Upoc da Gonozal zvolen novým imperátorem Velkého impéria. Po převzetí arkonidského trůnu Atlanovým strýčkem Upocem (Gonozal VII., in memoriam) 17. Prago Dryhanu 10.500 da Ark (15. 7. 8020 před Kristem) navrhuje Atlanovi, aby vstoupil do kosmické flotily, aby Arkonidanovi mohl být později vzorem.

8007 před Kristem

Během metanových válek stál Atlanovi po boku. Na jeho doporučení byla vybudována vojenská kolonie na Larsafu III, a podle Atlana jí nazval Atlantis.

8000 před Kristem

Při obranném boji ve Sluneční soustavě proti přesile Druufů, kteří přímo zaútočili na Larsaf II a Atlantis, nechá Kule Tarts násilně Atlana vyhodit z polovičního vraku TOSOMY, aby ho zachránil, protože jako poslední měl oprávnění otevřít podmořskou kopuli pro uprchlíky. S poručíkem Cunorem poslal Atlana zpět na Atlantis a odstartoval do útoku proti agresorům. Po několikahodinovém boji byla TOSOMA zničena křižníkem Druufů.

Kule Tarts zemřel při explozi bitevní lodi.