Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Cunor
hledat
Informace o postavě:
Datum narození:cca 8000 př. Kr.
Úmrtí:cca 8000 př. Kr.
Výška:?
Národ:Arkonidané
Popis:neznámý
Tituly:poručík
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 60: Pevnost Atlantis
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 70: Poslední dny Atlantidy
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Cunór byl posledním živým průvodcem Atlana na Zemi před jeho stažením do podmořské kupole.

Popis a charakteristika

Vzhled jakož i charakter Arkonidana jsou neznámé, uváděna je pouze jeho odvaha.

Životopis

Poručík Cunór byl kolem roku 8000 před Kristem člen posádky TOSOMY a spadal pod Atlanovo velení. Společně s ním a dalšími 49 muži byl na palubě MATATO a zažil zde účinky překrytové fronty a zmizení všech členů posádky.

Později byl na rozkaz velitele vlajkové lodi Kule Tartse s Atlanem vyhozen z TOSOMY, ze které už byl jen vrak. Cunór následoval Atlana na Atlantis, aby ho podpořil. Společně se dostali do již skoro potopené záchranné kupole, aby ji zpřístupnili všem uprchlíkům. Protože planetu obklíčila překrytová fronta, je návrat na povrch odložen na dobu, až nastanou příhodné podmínky.

Po opuštění kupole zjistí, že zanikla Atlantis, TOSOMA byla zničena a s ní i všechny výkonné hypervysílačky v Jižní Americe a Africe. Arkon je tedy nedosažitelný. Mimo to překrytová fronta unesla obyvatele všech vyspělejších kultur a všichni lidé zmizeli. V Cunórem řízeném kluzáku křižují oba Arkonidané planetu a šest měsíců marně pátrají po přeživších.

Jen v severních oblastech planety ještě žije několik divochů v jeskyních. Při návštěvě takového barbarského kmenu je Cunór zabit pěstním klínem jednoho z barbarů.

Atlan pro svého jediného průvodce vykope hrob a uloží ho do něj. Rezignovaný a zoufalý se stáhne zpět po instalaci zaměřovače transicí do podmořské kupole a zahájí svou první spánkovou periodu.