Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Rhodan-Warringerová, Susan
hledat

Rhodan-Warringerová, Susan

Informace o postavě:
Datum narození:16. srpna 2405
Místo narození:Terrania, Terra
Úmrtí:2430, Plophos
Národ:Terranci
Popis:vysoká, štíhlá, šedé oči, blond vlasy
Výskyt postavy v seriálu:
Výskyt v sérii Perry Rhodan:PR 300: Poplach v sektoru Červánky
graf výskytu postavy v seriálu

Suzan Betty Rhodanová (Susan, Zuzana) je dcerou Mory Abro-Rhodanové a Perryho Rhodana. Je o osm minut starší sestrou svého dvojčete Roie Dantona alias Michaela Reginalda Rhodana.

Popis

Byla vysoká, štíhlá, šedooká, měla středně blond vlasy a velice se podobala svému otci.

Charakteristika

Suzan Rhodanová byla chladná, působila lehce odtažitě, ale byla to chytrá krasavice, které nechyběl suchý humor. Byla také velmi laskavá. Vůči svému bratrovi vystupovala vždycky jako ta »starší«. Julian Tifflor, se kterým ji pojilo upřímné přátelství, jí říkal »diblíku«.

Životopis

První dcera Perryho Rhodana se narodila 16. srpna 2405, její kmotrou byla Betty Toufryová.

Suzan jako velmi malé dítě nesnesla pozitronicky řízené stárnutí její bioplazmou naplněné panenky. Ta podle svého naprogramování rychle a realistiky stárla. Ačkoli bylo možné panenku až 30krát restartovat, pohled na vrásčitou panenku nesnesla. Suzan ji ale nahradila jednoduchou, vycpanou a starou látkovou panenkou, kterou zbožňovala.

Z neznámých důvodů panenku pojmenovala Mirona. To ale u Atlana da Gonozal vyvolávalo bolest a velice smutné vzpomínky na jeho zesnulou milenku Mironu Thetin - Suzan ovšem toto jméno za žádnou cenu nechtěla změnit.

Když ji ale jednou chtěl Michael panenku vzít, poprali se o ni. Zatímco Michael držel panenku za ruce, tahala Suzan za její tělíčko. Roztrhli ji a vypadla z ní náplň. Potom Suzan svému bratrovi hrozila, že zavolá stýčka Bullyho a ten nechá Guckyho, aby s Michaelem telekineticky udělal to samé, jako on s Mironou.

Suzan vystudovala matematickou logiku.

Roku 2430 si na Plophosu - proti vůli svého otce - vzala 27letého hyperfyzika Geoffryho Abela Waringera.

S podporou své matky začala sama podnikat a stala se majitelkou celkem šesti velkých kosmických bank. Dosažené zisky investovala do výzkumu svého manžela, který experimentoval na planetě Last Hope, darované jim od Mory Abro. Stejně jako její matka byla stále v kontaktu se svým bratrem.

Její fyzický vývoj byl značně zpomalený, takže ve třiceti letech působily se svou matkou jako sestry. Obě ženy k sobě mely velice upřímný vztah.

Zpomalené stárnutí a její extrémní délka života byly způsobeny tím, že měla genetický potenciál pro extrémní dlouhověkost, protože oba její rodiče vlastnili při jejím početí buněčný aktivátor. Mimo to jí v pozdější době půjčoval aktivátor i její manžel, s efektem, který se dal vypozorovat i u Atlana. Ten mohl lidi, ke kterým cítil silnou náklonnost, léčit pomocí svého buněčného aktivátoru. Láska jejího muže tedy zabraňovala tomu, aby Suzan stárla.

Panitherské povstání

Avšak láska ale mohla zabránit tomu, aby Suzan zemřela násilnou smrtí. Byla zavražděna rebely v únoru 2934 během Panitherského povstání spolu se svou matkou v New Tayloru.

Jejich mrtvoly byly v rakvích poslány na Terru. Při státním pohřbu se obě vznášely na antigravitačních polštářích nad miliony lidí nad Terranií. Nakonec byly jejich ostatky pohřbeny ve společném hrobě na centrálním hřbitově v Terranii. Hrob Suzan Betty zdobí přibližně dva metry vysoký obelisk, na kterém je zlatě napsáno SUZAN BETTY RHODAN-WARINGER, bez dalších údajů.

Geoffry Abel Waringer se nemohl z otřesu a bolesti nad její smrtí velice dlouho vyrovnat. Podle pověstí se se Suzaniným odchodem dokázal vypořádat až v roce 2940...

V PULZU

Suzan a její matka se objeví o 1947 let později u Mondry Diamond na palubě SOL, v době, kdy se právě nachází v PULZU a je jasné, že obě vešly do ID.