ROMAN

Technická data:
Příslušnost:Arkonská flotila
Třída:TUSSAN (kulovitá; průměr 800 metrů)

Arkonidanská bitevní loď ROMAN patřila ke strážnímu loďstvu loveckého paláce imperátora Reomira IX.

Technické detaily

Kulovitá kosmická loď měla průměr 800 metrů. Křeslo velitele v centrále ROMANU bylo umístěno na vyvýšené podestě. Navigační a pilotní pult byl vytvarován do podoby písmene M. Nad ním mohly být z multiprojektorové krychle vyzářeny četné holodispleje (Traversan 6).

Osmnáct impulzních pohonů se staralo o maximální zrychlení 500 km/s2.

Známí členové posádky

Dějiny

Dne 18. prago ansooru 12 402 da Ark (5772 před Kr.) byl ROMAN vlajkovou lodí svazu, zabezpečujícího hranice soustavy Links. Když z Links-Aubertanu odstartoval vesmírný cirkus OSA MARIGA, vydal mu ROMAN povolení k opuštění systému. Následně se na bitevní loď nalodil disk leka. Z něho vystoupil agentu Tu-Ra-Celu Cooligar da Gonozal, který se prokázal imperátorovou pečetí, a coby reprezentant samotného imperátora převzal velení lodi. Nařídil veliteli Kitamaršovi, aby následoval OSU MARIGU k jejímu dalšímu cíl, orientačnímu bodu 12-Lokorn. Tam nechal Cooligar na vesmírný cirkus zahájit palbu, protože se snažil zlikvidovat dlouho pohřešovaného krystalického prince Atlana da Gonozal, jehož zcela nečekaně objevil na Links-Aubertanu. OSA MARIGA dokázala po inkasování několika zásahů uniknout nouzovou tranzicí (Traversan 6).

V prostoru vznikl rotující trychtýř a pohyboval se směrem k ROMANU. Tranzice OSY MARIGY prorazila spojovací kanál s hyperbouří, z něhož vycházelo tvrdé hyperenergetické záření a kulovitě se šířilo. Na pětidimenzionální bázi pracující agregáty ROMANU začaly selhávat, chvílemi vypadla i umělá gravitace. Ochranné štíty bičovaly enormní výboje.

Kitamarš odmítl splnit rozkaz nositele pečeti a okamžitě pronásledovat OSU MARIGU. V panujících extrémních podmínkách by skok znamenal téměř jistou smrt (Traversan 6).

Vesmírný cirkus se zřítil na planetě Couratto III. Cooligar s ROMANEM očekával zachráněné přeživší na kosmodromu Couratta IV a dál úporně pátral po Atlanovi. Tomu se ovšem podařilo zmizet na palubě pasažérské lodi PARINDE (Traversan 7).

Agent hrozil Kitamaršovi vesmírnou procházkou bez kosmického skafandru, pokud bude velitel ROMAN mařit Atlanovo pronásledování. Agent byl pod vlivem eyemalinu stále agresívnější. Dal vere’athorovi ultimátum: ROMAN měl Arkonu dosáhnout během pouhých pěti tont. Potom opustil centrálu bitevní lodi (Traversan 8).

ROMAN skutečně absolvoval cestu na Arkon v jediné tranzici. Cooligar se hypervysílačkou spojil s Noscaratem na Arkonu I. Pověřil archiváře shromážděním veškerých dostupných informací o Atlanovi.

Bitevník nakonec přistál na Arkonu I. S kluzákem Cooligar odletěl ve směru Krystalického paláce (Traversan 8).

Zdroje

(Traversan 6), (Traversan 7) (Traversan 8)

V tomto článku je použit překlad textu z článku »ROMAN« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál