Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Links-Aubertan
hledat
Astronomická data:
Soustava:Links
Počet měsíců:2
Obyvatelé planety:
neobydlená, rozmanitá fauna a flóra
Měsíce planety:
Rytan, Aub

Planetu Links-Aubertan vyhledávali jako oblíbenou loveckou destinaci arkonidanští imperátoři.

Přehled

Náleží mezi sedm planet slunce Links. Od Arkonu je vzdálena 28 580 světelných let, vzdálenost ke galaktickému centru činí 9086 světelných let (Traversan 5).

Má dva měsíce. Rychle obíhající menší měsíc Rytan má namodralé albedo. Větší, Aub, svítí stříbrně.

Povrch Links-Aubertanu tvoří osm kontinentů a mnoho ostrovů. Díky tomu, že je různoběžnost planetárních os pouze sedm stupňů, lze stěží hovořit o různých ročních obdobích. Flóra a fauna je extrémně mnohotvárná (Traversan 5 – Lexikon).

Největší šelmou planety je shihueti.

Dějiny

V roce 5772 před Kr. (12 402 da Ark) navštívil imperátor Reomir IX. se svým mobilním palácem a strážním loďstvem Links-Aubertan, aby tu uspořádal loveckou výpravu. Planeta byla již po tisíciletí podřízena přímé imperiální správě. Lovecký palác přistál v deltě širokého veletoku na rozhraní savany, obrovského lesa a rozeklané pobřežní krajiny. Reomir IX. přijal řadu hostů, mimo jiné delegaci sektoru Otreilian, do níž se vmísil i Atlan alias Altao Ta-Camlo. Tu-Ra-Cel se krátce na to pokusil na knížete z Camla spáchat atentát. Agenti totiž zjistili, že se Ta-Camlovy individuální impulzy shodují s údaji 2000 let pohřešovaného krystalického prince. Atlan unikl na palubě vesmírného cirkusu OSA MARIGA.

Imperátor posléze opustil planetu a s dvorem se vrátil na Arkon.

Zdroj

Traversan 5

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Links-Aubertan« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)