Atlan Traversan 6 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan Traversan, svazek 6
Název:Poslední muž OSY MARIGY
(Der letzte Mann der OSA MARIGA)
Autor:Rainer Castor
Vydáno poprvé:17. listopadu 1998
Vydáno v češtině:2018, přeloženo (Tyric)
Hlavní postavy románu:

Píše se srpen roku 1290 NGL. Při pátrání po neocenitelném archeologickém pokladu, tajné stanici Mistrů ostrovů, se Atlan na palubě GILGAMEŠOVA modulu RICO odebere do systému Trav. Ve hledané stanici se Arkonidan stane obětí defektního stroje času Mistrů ostrovů a je vržen do minulosti. Skončí v roce 12 402 da Ark, což odpovídá roku 5772 před Kristem.

Traversan je v této epoše ve válce. Nert Kuriol da Traversan, starý baron systému, se postavil proti nestoudně vyměřené dani a čelí za to hněvu nelítostného Slunečního knížete Pyriuse Bita. Když do soustavy přilétne Bitova trestní expedice, Atlan ji díky svým zkušenostem admirála arkonské flotily odrazí.

Atlan dobře ví, že bude další trestní expedice znamenat konec Traversanu. Z tohoto důvodu letí nositel aktivátoru na palubě PADOMU, ukořistěné jednotky nepřítele, k rezidenčnímu světu BRY 24. Zde se podaří zabránit bezprostřední hrozbě z Bitovy strany, ale nebezpečí tím není zcela zažehnáno.

Atlan chce být přítomen výběru nového Slunečního knížete. Doufá, že bude moci volbu ovlivnit ve prospěch Traversanu. Cesta ho zavede k imperátorovu dvoru. Na vládcově lovecké planetě však dojde k incidentu a Atlan jen stěží unikne vražednému přepadení...

Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!