Perry Rhodan 2327 (Česká obálka) Perry Rhodan 2327 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2327
Název:Krizový plán Charlie
(Risikoplan Charlie)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Mírojezdci / TERRANOVA
Vydáno poprvé:24. března 2006
Vydáno v češtině:2016
Čas děje: listopad – prosinec 1344 NGL
Agent USO v nebezpečné akci – Quintovo centrum je ohroženo
Hlavní postavy románu:

Roi Danton – Syn Perryho Rhodana se vrací zpět do hlavního stanu USO.

Monkey – Šéf USO zůstává ledově chladný a hraje nebezpečnou hru.

Cardenuk – Duální vícekapitán zahájí lov na tajemný asteroid.

Raduk Hefner – Agent USO na Hayoku se stává zrádcem.

Na Zemi a planetách Mléčné dráhy se píše rok 1344 nového galaktického letopočtů – to odpovídá roku 4931 starého letopočtu a nastávají změny, které si doposud nikdo nedokázal ani představit. Do Galaxie vpadla Terminační kolona TRAITOR, gigantická vesmírná flotila Mocností Chaosu. V bezprostřední blízkosti pozemského domova – v nedaleké Hangayi – má vzniknout negasféra, životu nepřátelská sféra. Mléčná dráha má této oblasti posloužit jako zásobárna.

Na mnoha místech vznikly tvrze kolony, vůdci galaktických civilizací byli zavražděni při atentátech. Vysláním Temných obelisků na nejdůležitější planety Mléčné dráhy pokračuje kolona v dobývání moci.

Jedna galaktická mocnost však doposud TRAITORU uniká – je to asteroid Quintovo centrum – hlavní stan USO. Aby tomu tak bylo i nadále, zahájí Money, šéf USO, OPERACI CHARLIE...


Za Arkonidana se vydávající major USO Raduk Hefner naváže na Hayoku s pomocí místního šéfa SENTENZY kontakt s Terminační kolonou. Cena za pomoc této zločinecké organizace spočívá v zavraždění jistého Arkonidana. Hefner je transportován na Tvrz Kolony hayockého sektoru. Ta palubě stanice vyzradí Duálnímu vícekapitánovi Cardenukovi pozici Quintova centra. Vícekapitán zrádci na oplátku slíbí, že bude při drancování zdrojů ušetřen Hefnerův domovský svět. Cardenuk zvětří svou šanci vysloužit si uznání vedení Terminační kolony, a s několika tucty traitanků se odebere na Hefnerem udané koordináty. Jeho lodi již beztak po celé týdny prohledávají oblast kolem Hayoku a pátrají po tajné základně USO.

Na Hefnerem udaných souřadnicích však Cardenuk nalezne jenom malý asteroid – a také minové pole, v němž exploduje několik vícekapitánových traitanků, protože vzhledem k očividné neškodnosti vesmírného balvanu deaktivovaly své fraktálové zvony. Také Cardenukově lodí hrozí zničení. Hefner zdržuje vícekapitána dost dlouho na to, aby nestihl uniknout a velitelský traitank se též stane obětí exploze.

Celá tato akce byla součástí operace Charlie, nazvané po malém asteroidu. Hefner byl při předchozímu nasazení infikován nebezpečným araským jedem – zodpovědný za to byl onen Arkonidan, jehož měl Hefner zabít pro SENTENZU – a zbývalo mu už jen několik týdnů života. Jed způsoboval záchvaty, které byly stále těžší a bolestivější. Proto Hefner požádal Monkeyho o „sebevražedný úkol“. Chtěl dát své smrti alespoň nějaký smysl a ušetřit si tak záchvaty zaviněnou agónii.

Hefnerova oběť a vesmírná loď organizace Taxit, která se připlete na scénu a odláká pozornost traitanků, umožní dvojí: Quintovu centru zůstane dostatek času k tomu, aby přešlo nadsvětelnou rychlost. Hyperlet umožnilo malé množství salkritu, zaslané Terranci. Let sice neproběhne tak úplně bez potíží, přesto je hlavní stan USO úspěšně přemístěn do míst, která nejsou v hledáčku TRAITORU. A druhé jsou od asteroidu Charlie staženy traitanky. Tak může Roi Danton, který se dne 6. listopadu 1344 NGL vrátil na Quintovo centrum a připravil minové pole, zachránit trosky zničených traitanků a na palubě TRAJANU je odvést do bezpečí. USO si od vyšetření trosek slibuje cenné poznatky o technologii TRAITORU, zejména o tajemné vrstveném ricodinu, z něhož jsou postaveny všechny jednotky Terminační kolony...

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál