Cardenuk

Informace o postavě:
Příslušnost:Terminační kolona TRAITOR
Úmrtí:4. prosince 1344 NGL
Národ:Duál - Awour / Gančkar
Tituly:Duální vícekapitán
Cardenuk
Cardenuk
© VPM kg.

Cardenuk byl Duální bytostí v hodnosti Duálního vícekapitána. Jeho tělo tvořila polovina Awoura a Gančkarky.

Charakter

Nebylo neobvyklé, že mezi polovinami Duála vládlo značné napětí, které se někdy vystupňovalo až do vzájemného odporu. Avšak v Cardenukově případě sahal odpor tak daleko, že vícekapitán dosahoval singulárního intelektu (stavu, v němž o sobě Duál uvažuje jako o jedinci) už jen za zcela mimořádných okolností.

Dějiny

Cardenuk byl nejdříve velitelem Tvrze kolony TRAICOON 0026 ve shluku Grymrel. Později převzal velení nad Tvrzí kolony TRAICOON 0099 v sektoru Hayok. Její předchozí velitel, Tafferier, podlehl v souboji s Duálním kapitánem Zerberoffem.

V listopadu a prosinci 1344 NGL vedl pátrání Terminační kolony po Quintově centru, sídlu Nového USO. Cardenuk tušil, že se Quintovo centrum nachází někde v sektoru Hayok.

Dne 4. prosince 1344 NGL byl Duální vícekapitán vlákán do pasti specialistou USO Radukem Hefnerem. Se svazem 32 traitanků vlétl do minového pole a zahynul při následné explozi. Terminační kolona ztratila při výbuchu celkem čtyři traitanky.

Exploze a s tím spojená emise energie skryla útěk Quintova centra ze sektoru, prohledávaného TRAITOREM. Jako vedlejší efekt mohl TRAJAN pod velením Roie Dantona zachránit část trosek zničených traitanků. Vyzvednuté součásti posloužily k lepšímu pochopení techniky Terminační kolony.

Zdroj

PR 2327

Aktuální data:
24.6.2021
1566 před NGL
4. Tedar 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459389.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!