Perry Rhodan 2302 (Česká obálka) Perry Rhodan 2302 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2302
Název:Mikrobestie
(Die Mikro-Bestie)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Mírojezdci / TERRANOVA
Vydáno poprvé:30. září 2005
Vydáno v češtině:2014
Čas děje: 1344 NGL
Je assasinem Chaosu - a probouzí se v něm vlastní vůle
Hlavní postavy románu:

Demetrius Luke – Siganský resident se nechá strhnout ke spontánnímu polibku.

Dani Queenzová – Mladá žena se poddá svým pocitům.

Ashlon Fogel – Ministr se přenese přes svůj strach.

Zon Facter – Mikrobestie se vydá na lov.

Zerberoff – Duální kapitán dostane strašidelnou návštěvu.

Na Zemi a mnoha planetách Mléčné dráhy, osídlených lidmi, právě začíná rok 1344 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 4931 starého křesťanského letopočtu. Od změny kosmické hyperkonstanty uplynulo už 13 let. Situace v Galaxii se dalekosáhle stabilizovala: Kosmický obchod vzkvétá, dochází k mnoha pokrokům v oblasti techniky. Zdá se, že nastávají klidné časy.

Perry Rhodan svolá představitele všech galaktických národů ke konferenci na Zemi, aniž by tušil, že již začala válka. Zasedání je přepadeno zákeřnými vrahy a mezi delegáty dojde ke strašlivému masakru. Jen Rhodan a několik dalších účastníků konference unikne atentátníkům, vyslaným Mocnostmi Chaosu. Tým smělých Siganců pronásleduje jednoho z assasinů a pronikne do takzvané pevnosti Kolony. Tam dojde k setkání – Siganci potkávají MIKROBESTII...


Spár v mozku Zona Factera je pryč, Mikrobestie je volná a chce se mstít na Duálním kapitánovi a Terminační koloně TRAITOR. Tyto cíle však nejsou dosažitelné v krátkém čase, pročež assasin zahájí pátrání po skupině Siganců, které zahlédl u okna své kabiny.

Tři Siganci nemají o událostech okolo Zona Factera ani potuchy. Hledají možnost, jak o poloze a významu tvrze informovat Zemi. Zatímco Ashlon Fogel v úkrytu zpracovává doposud ukořistěné údaje, odeberou se Demetrius Luke a Dani Queenzová do hangáru, aby tam prozkoumali jednu z temnokapslí. Avšak do plavidla se jim nepodaří proniknout. Ve slabé chvilce se pak oba Siganci poddají svým pocitům a začnou se vášnivě líbat. Při tom je zpozoruje Fogel, který nevydržel v úkrytu a vydal se za nimi. Dotčený ministr dělá jako by se nic nestalo, přestože i on k mladé ženě něco cítí. Trojice se znovu snaží otevřít kapsli, ale bezvýsledně.

Zon Facter nalezne tři Sigance v hangáru a pozoruje je z ochrany temnopole. Jak se zdá, nikdo kromě něj nepřišel na možnost, že cizí vetřelci používají deflektorový štít.

Náhle vstoupí do hangáru velké množství Mor'Daerů. Siganci si zprvu myslí, že byli odhaleni, pak však do hangáru vejde i Duální kapitán a vlétne tam oblak temnoty, který ho obklopí. Mor'Daerové neustále opakují slova: „Temný vyšetřovatel!“. Duální kapitán se začne zmenšovat, až nakonec zcela zmizí. Podle Luka se přitom nejedná o optický efekt; zdá se, že kapitán zmizel v nějakém mikrokosmu.

Po uplynutí jedné hodiny se Duální kapitán vrátí zpět a Temný vyšetřovatel zmizí ve vesmíru. Siganci vidí, že si s sebou velitel tvrze přinesl paměťový krystal. Následují kapitána a jeho armádu Mor'Daerů do nitra tvrze. Zon Facter zůstane pozadu, chce si na Sigance počíhat při jejich návratu. Třeba se jim podaří Zerberoffa, jako se Duální kapitán jmenuje, odstranit, čímž by zjednodušili jím naplánovanou pomstu.

Cestou nasadí kapitán svou trýznící paraschopnost proti několika Gančkarům, s nimiž je zdánlivě nespokojen. Po příchodu do zasedací místnosti se věnuje shlédnutí informací z paměťového zařízení. Jedná se o rozsáhlá data o Mléčné dráze. 58 míst je přitom zvlášť výrazně označeno – jde o polohy dalších tvrzí Terminační kolony, stojících u Arkonu, Halutu, Gatasu a dalších důležitých světů. Potom se holomapa začne rozšiřovat a dělit na menší kousky, až nakonec vyplní celou místnost. Siganci jsou lapeni uvnitř projekce a záření z obleku Dani Queenzová vyvolá poplach.

Siganci jsou nyní odhaleni. Aby zajistil svým společníkům čas na útěk, odhodlá se Ashlon Fogel k zoufalému činu a přiláká na sebe pozornost pronásledovatelů. Fogel zemře po zásahu paprskometem. Po dvacetihodinovém útěku se dva zbývající Siganci proplíží do svého úkrytu. Tam je již očekává Zon Facter. Mikrobestie si s oběma lidmi promluví a z trojice se rychle stanou spojenci. Facter chce na Zemi, aby si mohl promluvit s Perrym Rhodanem. Proto hodlá ukrást jednu z Temnokapslí.

Na Zemi hlásí Bully svému nejstaršímu příteli, že je pohřešována BRIXBIE, křižník třídy DIANA. Loď se naposledy ohlásila z pozice pouze osmi světelných týdnů!

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál