Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1957
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1957
Název:Cíl útoku: Hřib
(Angriffsziel Pilzdom)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Thoregon / MATERIA
Vydáno poprvé:23.2.1999
Vydáno v češtině: -
Čas děje: prosinec 1290 NGL
Konečný střet v jedovatém pekle – Siganci přinášejí rozhodnutí
Hlavní postavy románu:

Domino Ross – Siganský hazardér sáhne k vojenským metodám.

Biniya Kaynorová – Siganka přijde do nežádoucího kontaktu s ještěří bytostí.

Soglan Schweathanová, Alguin Atork a Varano Maskapor – Trojice dalších Siganců z camelotské speciální jednotky.

Marcom Bannister – Technik ukazuje několik velmi nepříjemných charakterových vlastností.

Khona – Gharrský vědec zpozoruje neobyčejné procesy ve slunečním trezoru.

Už nějakou dobu je lidstvo zapletené do konfliktu kosmických rozměrů. Na jedné straně stojí koalice Thoregon, mírumilovné spojení národů ze šesti různých galaxií. K této koalici patří i lidstvo. Perry Rhodan byl jmenován Šestým poslem Thoregonu.

Na druhé straně působí Šabazza, která jedná z pověření prozatím neznámé mocnosti. Šabazziny manipulace přinesly zkázu obyvatelům různých galaxií: mimo jiné bylo v Mléčné dráze kompletně vylidněno 52 planet.

V Chearthu, domově Gharrů, pátého thoregonského národa, rovněž nastal nebezpečný vývoj: Algiotičtí poutníci napadli galaxii s obrovskou flotilou. Mhogena, Pátý posel Thoregonu, přišel do Mléčné dráhy, aby lidstvo a jeho spojence požádal o pomoc.

Pomocný sbor se vydal na pochod – ale je to jen malá flotila. Zatímco se národy Mléčné dráhy – dokonce i Pozemšťané – neodhodlaly Gharry podpořit, přidalo se k expedici deset bojových lodí Maahků z Andromedy. Nejsilnějším plavidlem je však GILGAMEŠ, oficiální vlajková loď nositelů aktivátorů.

Jedenáct lodí má zachránit celou galaxii. To zní marně. Ale Atlan, nesmrtelný Arkonidan, vede flotilu do bitvy a v planetě Thagarum ovládne důležitou baštu protivníka. Teď se Atlan a jeho spojenci odhodlají k akci. CÍL ÚTOKU: HŘIB...


Dva z tazolských zajatců z hlavní řídící centrály na Thagarumu1) zemřou na svoje těžká zranění. Přeživší třetí Tazol, vědec Ragunjan, má v rozporu se scoctorem Vil an Dešem jen jednoduché jméno, což vypovídá o jeho nízké hodnosti. Humanoidní a zcela holé tělo zajatce působí vyzáble. Ragunjanova tenká kůže je schlíplá a suchá. Jeho hlava se podobá lidské umrlčí lebce s ústy bez rtů, nepoměrně velkými zuby a hlubokými, jakoby v jeskyni ležícími tmavými oči. Oválný týl je klenutý nápadně dozadu. Jakoukoliv spolupráci se Chearťany, které považuje za nehodné, Tazol odmítá.

V hlavní řídící centrále Thagarumu zjistí gharrský šéf vědců Khona, že Algioti nainstalovali do jedné z jedenácti rozvodných stanic pulzní generátor, jehož impulzy mají rozvracet hyperspektra hvězd Slunečního trezoru. Gharrové jsou přesvědčeni, že takovýto generátor nemůže pocházet z technologie Algiotů.

Protože signály, které zachytily ma Thagarumu, přicházejí jednoznačně z řídící stanice Conthikk, ostartuje Atlan a gharriští vědci Khona, Bhagathan a Chrschayth se space jetem z RICA k tomuto kyslíkovému světu, který obíhá své slunce jako první planeta. V cílovém systému je malá disková loď ihned přepadena přesilou uzlových a šípových lodí a musí se s těžkými škodami stáhnout. Je zachráněna ANUBISEM, který se vrací z Domu Nisaaru. Krátce před tím, než křižník zaparkuje na orbitu Thagarumu, upadne Vincent Garron do tranzu.

Mezitím dosáhnou výsadkové jednotky Maahků, Gharrů a Wlačidů severního pólu Thagarumu, kde Algioti uzavřeli Hřib do poloprostorového pole, které nazývají Sera Tryx a tror-Geme (komprimované čtyři a půl pole) neboli krátce styx. Díky těžkému dělu, které je označeno jako tryxokér a rovněž používá poloprostor mezi čtvrtou a pátou dimenzí, znemožní Algioti Chearťanům a jejich spojencům další postup. Aby podpořil útočné akce, Ronald Tekener nasadí Sigance Domino Rosse2), Alguina Atorka, Biniyu Kaynorovou, Soglana Schweathana a Varano Maskapora, kteří byli ubytováni na GILGAMEŠOVĚ modulu KENNON a už nějakou dobu probíhá mezi nimi a výzbrojním technikem Marcomem Bannisterem soukromá válka. Nepozorovaně se mohou Siganci přiblížit k algiotské štítové kopuli a strukturální trhlinou, která vzniká při střelbě z tryxokérů, propašují k Algiotům malý transmiter. Pod štítem se mimo Tazolů setkají ještě s 1.3 metru vysokými, ještěrovitými Saggary, rovněž ještěrům podobnými, ale zřetelně většími Voranesy, netopýrům podobnými Zytekery, tři metry vysokými, čtyřrukými Ošongy a opicím podobnými Prokidy. Aby se pomstil Sigancům, které hluboce nenávidí, Bannister ukryje v transmiteru malý krystal. Ten ovšem na tým soustředí pozornost jednoho ze Saggarů. Siganka Biniya sice Algiota nakonec zabije, sama však v potyčce utrpí těžké zranění.

Zatímco Schweathan a Maskapor instalují transmiter, pozorují Ross a Atork Vil an Deše. Vidí, jak se scoctor svléká a svou kůži natírá páchnoucí kapalinou. To na něho naláká roj myrdů, hmyzu podobnému čmelákovi. Protože myrdi na Tazola vyměšují regenerující elcoxol, stává se jeho suchá, schlíplá kůže opět vlhkou a hladkou, a dříve neduživý scoctor nabírá novou sílu. Siganci ho ale paralyzují a spoutají. Poté zmanipulují tryoniku, která řídí jeden z tryxokérů, takovým způsobem, že mohou bezpečně projít styxovým polem a vrátit se na KENNON.

Ještě ve stejný den, 15. prosince 1290 NGL, se aktivuje Siganci naprogramovaný časovač v 15.00 hodin transmiter u Hřibu, a třicet robotů TARA-V-Uh pronikne do základny Algiotů. Když kyslíková atmosféra po zničení generátorů styxového pole unikne, zahynou všichni invazoři. Pouze Vil an Deš je živý převezen na MERLIN. Když je vůdce Algiotů konfrontován s Ragunjanem, stojí proti sobě oba Tazolové nejprve mlčky. Pak vědec prohlásí, že se před svým scoctorem poníženě vrhá do prachu, a mrtvý se svalí k zemi. Mhogena nyní nasadí své vlohy psíreflektora a přiměje Vil an Deše ke spolupráci.

Mezitím pronesou Siganci v KENNONU projev k Marcomu Bannisterovi a sdělí mu, že se postarají o jeho stažení ze služby.

Z propagandistického vysílání Algiotských poutníků vyplývá, že Dro ga Dremm, dosavadní vojenský šéf invaze, převzal po zajatém Vil an Dešovi vrchní velení a post kněžského vládce. Kromě toho je zmiňován Wlačid Genorgor, který údajně konvertoval na algiotskou víru.

Vyhodnocení zaměření, které Atlana a Gharrové provedli u Conthnikku, dokazuje, že generátor pulzů je v řídící stanici Kauhriom a své rušivé impulzy přivádí na Thagarum oklikou přes Conthnikk.

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Angriffsziel Pilzdom« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)