Perry Rhodan 1932 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1932
Název:Loď nad propastí
(Schiff am Abgrund)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:1.9.1998
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1290 NGL = 4877
GOOD HOPE III v nouzi - zachránit ji může už jen zázrak
Hlavní postavy románu:

Fee Kellindová – Velitelka GOOD HOPE III bojuje se svou posádkou zoufalou bitvu o přežití.

Tuck Mergenburgh – „Strojník“ platí za poslední naději.

Gia de Moleonová – Šéfka SPL opět vyhlásí v Alašanu poplach.

Stendal Navajo – Starosta národa Alašan je nervózní.

Logeny Poseider – Medik musí překročit svůj stín.

Jacho Hornung – Agent SPL má přinést záchranu.

Od chvíle, co byla sabotována Heliotská tvrz ve Sluneční soustavě, jsou lidé ze Země přinuceni uhájit se v cizích galaxiích. Patří mezi ně i obyvatelé zmizelé městské čtvrti Terranie-Jih. Přibližně 200 000 Terranců je v roce 1290 Nového galaktického letopočtu v galaxii Whirlpool odkázáno pouze na sebe samotné.

Naštěstí se podařilo rychle překonat počáteční problémy. Vztah s Thorrimany, na jejichž planetě lidé bydlí, se vyvinul v přátelství. Byly navázány první obchodní kontakty a výstavba samostatného národa Alašan – jak se nyní nedobrovolná kolonie nazývá – postupuje vpřed. Dokonce se podařilo odrazit i první útoky cizinců, toužících vyrabovat zdroje Alašanů.

Mezitím narazila na národ Alašan také skupina okolo Perryho Rhodana. Nesmrtelný Pozemšťan, kterého před časem jmenovali Šestým poslem Thoregonu, pátrá po stopách Šabazzy, mysteriózního protivníka lidstva. Zároveň hledá SOL, svou dávnou kosmickou loď, kterou má údajně v rukou právě Šabazza.

S rukama v klíně nesedí ani Alašané: Fee Kellindová a posádka GOOD HOPE III provozují obchody s různými národy galaxie. Přitom narazí na hrozivé černé androidy a znenadání se ocitnou v ještě nebezpečnější situaci. Z GOOD HOPE III je nyní LOĎ NAD PROPASTÍ...


Hyperletem podniklý z posledních sil donese GOOD HOPE III1) 3. června 1290 NGL k bílemodrému slunci, které extrémně září v hyperspektru a obýhá okolo ní jen osamocený jupiteru podobný plynový obr. Gravitrafové zásobníky metagravového pohonu jsou zcela zničeny. Hypervysílač, hypertropové čerpadlo a další důležité agregáty jsou silně poškozeny a už nejsou funkční. Zatímco se medikové starají o dvacet těžce zraněných, pokoušejí se ostatní členové posádky instalovat zařízení nutné pro přežití, aby mohli udržet loď v chodu. Když nahromaděný zbytek energie v gravitrafových zásobnících přibližně dva dny po útěku z Kre-systému vybuchnou, jsou velitelka Fee Kellind, vedoucí vědec Lyjda Meyer a dva další Alašané vrženi do vesmíru. Jsou ale Tsualar Grossem zase zachráněni.

Kvůli staré rivalitě se medik Logan Poseider zdráhá, Laatiho probudit z koma, ačkoliv šéflékař by jako jediný mohl provést potřebnou operaci na těžce zraněném šéfinženýrovi Tuck Mergenburgh, který je nepostradatelný pro opravné práce. Nakonec dá Fee Kellind Laatimu sama potřebné injekce. »Bojový chirurg« ihned začne s Mergenburghovou operací.

Mezitím se v systému Thorrtimer2) objeví třicet bitevních lodí Hamaradů, které pod velením ministra války Gvarenbrolcha následují volání o pomoc ROPICY3). Mandreko Tars ale zase přijme roli Džerského vůdce Taka Mandreka4) a vyleká Hamarady tak, že ustoupí. Potom pošle Gia de Moleonová a Stendal Navajo loď Thorrimů, aby pátrala po nezvěstné GOOD HOPE III. Na Kristanu je informuje Thorrimer Jacho Hornung, velitel ALVAREZU, že se vydali na Kre'Pain.

Mezitím může Mergenburgh zásobovat pohon krátkodobě energií a oddálí tím pád na plynnou planetu, do jejíž gravitační působnosti se loď mezitím dostala. Mimoto se podaří »strojníkovi opět zprovoznit hypervysílač GOOD HOPE III, takže může být vysláno jedno volání o pomoc. Pokus, uvést metagrav do provozu, ale ztroskotá, a Fee Kellindová se svým mužstvem opustí loď, která se stále více přibližuje k planetě. Na poslední chvíli zasáhne ale 7. června ALVAREZ, který zachytil hyper nouzové volání. Vezme ztroskotance na palubu, připojí GOOD HOPE III energeticky k sobě a vrací se s vrakem zpět na Thorrim5).

Aktuální data:
22.10.2021
1566 před NGL
33. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459509.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!