Perry Rhodan 1932 (Česká obálka) Perry Rhodan 1932 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1932
Název:Loď nad propastí
(Schiff am Abgrund)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:1.9.1998
Vydáno v češtině:probíhá překlad (Tyric) - 79%
Čas děje: 1290 NGL = 4877
GOOD HOPE III v nouzi - zachránit ji může už jen zázrak
Hlavní postavy románu:

Fee Kellindová – Velitelka GOOD HOPE III bojuje se svou posádkou zoufalou bitvu o přežití.

Tuck Mergenburgh – „Strojník“ platí za poslední naději.

Gia de Moleonová – Šéfka SPL v Alašanu opět vyhlásí poplach.

Stendal Navajo – Starosta alašanského národa je nervózní.

Logeny Poseider – Medik musí překročit svůj stín.

Jacho Hornung – Agent SPL má přinést záchranu.

Od chvíle, co byla sabotována Heliotská tvrz ve Sluneční soustavě, jsou lidé ze Země přinuceni uhájit se v cizích galaxiích. Patří mezi ně i obyvatelé zmizelé městské čtvrti Terranie-Jih. Přibližně 200 000 Terranců je v roce 1290 Nového galaktického letopočtu v galaxii Whirlpool odkázáno pouze na sebe samotné.

Naštěstí se podařilo rychle překonat počáteční problémy. Vztah s Thorrimany, na jejichž planetě lidé bydlí, se vyvinul v přátelství. Byly navázány první obchodní kontakty a výstavba samostatného národa Alašan – jak se nyní nedobrovolná kolonie nazývá – postupuje vpřed. Dokonce se podařilo odrazit i první útoky cizinců, toužících vyrabovat zdroje Alašanů.

Mezitím narazila na národ Alašan také skupina okolo Perryho Rhodana. Nesmrtelný Pozemšťan, kterého před časem jmenovali Šestým poslem Thoregonu, pátrá po stopách Šabazzy, mysteriózního protivníka lidstva. Zároveň hledá SOL, svou dávnou kosmickou loď, kterou má údajně v rukou právě Šabazza.

S rukama v klíně nesedí ani Alašané: Fee Kellindová a posádka GOOD HOPE III provozují obchody s různými národy galaxie. Přitom narazí na hrozivé černé androidy a znenadání se ocitnou v ještě nebezpečnější situaci. Z GOOD HOPE III je nyní LOĎ NAD PROPASTÍ...


Hyperlet podnikutý z posledních sil donese GOOD HOPE III1) 3. června 1290 NGL k bílomodrému slunci, které extrémně září v hyperspektru a obíhá okolo něj jen osamocený, Jupiteru podobný plynný obr. Gravitrafové zásobníky a metagravový pohon jsou zcela zničeny. Hypervysílač, hypertropové čerpadlo a další důležité agregáty jsou silně poškozeny a už nefungují. Zatímco se medikové starají o dvacet těžce zraněných, pokoušejí se ostatní členové posádky opravit alespoň nějaká zařízení, aby mohli loď udržet v chodu. Naštěstí zůstanou v provozu alespoň sekundární zařízení, nezbytné pro přežití. Když nahromaděný zbytek energie v Grigoroffových projektorech přibližně dva dny po útěku ze systému Kre vybuchne, jsou velitelka Fee Kellindová, šéfvědkyně Lyjda Meyerová a dva další Alašané vrženi do vesmíru. Jsou ale Tsualarem Grossem zase zachráněni.

Kvůli staré rivalitě a faktu, že se takový postup pojí se značným rizikem, se medik Logan Poseider zdráhá probudit z komatu Laatiho, ačkoliv šéflékař by jako jediný mohl provést potřebnou operaci na těžce zraněném šéfinženýrovi Tucku Mergenburghovi, který je nepostradatelný pro opravné práce. Nakonec dá Fee Kellindová Laatimu sama potřebnou injekci adrenalinu. "Polní chirurg" ihned začne s Mergenburghovou operací.

Mezitím se v systému Thorrtimer2) objeví třicet bitevních lodí Hamaradů, které pod velením ministra války Gvarenbrolcha následují nouzové volání ROPICY3). Mandreko Tars ale zase přijme roli džerrského vůdce taky Mandreka4) a vyleká Hamarady tak, že ustoupí. Potom pošlou Gia de Moleonová a Stendal Navajo loď Thorrimanů, aby pátrala po nezvěstné GOOD HOPE III. Na Kristanu je informuje Thorrimer Jacho Hornung, velitel ALVAREZU, že se vydali na Kre'Pain.

Mezitím může Mergenburgh zásobovat pohon krátkodobě energií a oddálí tím pád na plynnou planetu, do jejíž gravitační působnosti se loď mezitím dostala. Mimoto se »strojníkovi" podaří opět zprovoznit hypervysílač GOOD HOPE III, takže může být vysláno jedno volání o pomoc. Pokus, uvést metagrav do provozu, ale ztroskotá, a Fee Kellindová se svým mužstvem opustí loď, která se stále více přibližuje k planetě. Na poslední chvíli zasáhne ale 7. června ALVAREZ, který zachytil hyper nouzové volání. Vezme ztroskotance na palubu, připojí GOOD HOPE III energeticky k sobě a vrací se s vrakem zpět na Thorrim5).

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál