Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1136
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1136
Název:Poslední Maahkové
(Die letzten Maahks)
Autor:William Voltz
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 426 NGL = 4013
Grek 336 - návštěvník z budoucnosti
Hlavní postavy románu:

Grek 336 - jeden z posledních Maahků

Medairok Tobe a Knorr Tobe - obyvatel Andromeda-Stasis

Geoffry Abel Waringer - šéfvědec Kosmické Hanzy

Nicole Raunder - bezpečnostní pověřenkyně energetického komplexu na Teře

Shambala - podvodný Arkonidan

Višna - odpadlická Kosmokratka najde nové pomocníky

Ve vzdálené budoucnosti dorazí v Andromeda-Stasis Grek 336, jeden ze dvou tuctů posledních fundamentalistů, pronásledovaný Stínovými Maahky, na planetu v sektoru Sayman. Fundamentalisté si nejsou jistí, zda v jejich očích neblahá evoluční tendence, která vedla ke vzniku Stínových Maahků, nezačala již s vývojem Zekrathu1), schopnosti slyšet mírné hlasy mrtvých. Došlo k rozkolu. Zatímco Stínoví se snažili o zduševnění a naučili se oddělovat vědomí od těla a odděleně s ním operovat2), obhajují fundamentalisté energicky svou tělesnou existenci. Když nakonec ztratili schopnost rozmnožování, začali do svého těla vkládat protézy a náhradní orgány. Grek 336 se skládá ze čtyř metru dlouhého, torpédovitého těla ze šedého kovu Yrton, symbiontického komplexu starotělních substancích, buněčných zbytnění a biomolplastových částí, který disponuje šesti chapadlovýma rukama a může se pohybovat ve vesmíru, v libovolné atmosféře a pod vodou. Yrtonové tělo je chráněno Flaterktorem, nazelenalým energetickým štítem. Na útěku před pronásledovateli se fundamentalista dostal do transmiterového zařízení. Aby mu pomohl, chce ho Kentaur Knorr Tobe přesunout pryč. V okamžiku dematerializace sáhne po Maahkovi hrozná síla a vytrhne ho z času a prostoru.

Během útoku Klongů a Parsfů3) se Grek 336 materializuje na Zemi. 2. října 426 NGL si fundamentalista pomocí Zarch-čerpadla obstará energii a způsobí tím záhadné výpadky proudu v okolí Lyonu. Následně se Maahk objeví v různých místech Země a vyvolá tak zmatek. Když se v podmořské kopuli na západoamerickém pobřeží zúčastní přednášky arkonidského kazatele Woknesta, který si říká Shambala a vydělává peníze pomocí zapřísahávání, myslí si Grek 336, že je konfrontován s nenáviděnými beztělným a zničí kopuli. Protože v antropologickém institutu přístavního města Catton vyslechne dokument o ID a o možném budoucím vzestupu lidstva v superinteligenci, získá Grek 336 přesvědčení, že na Zemi musí bojovat proti tendencím k oduševnění.

Mezitím Višna pozoruje Sluneční soustavu a zjistí, že pomocí TSUNAMI se udržuje spojení se Zemí skrytou za časovou hrází. Tímto způsobem se jí 20. října podaří s pomocí Viroimpéria navázat kontakt s Grekem 336, který si myslí, že v neznámé moci nalezl spojence pro své válečné tažení.