Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Imberlock, Carloš
hledat

Imberlock, Carloš

Informace o postavě:
Datum narození:8. dubna 1291 NGL
Místo narození:Nový Londýn, Země
Úmrtí:27. května 1333 NGL
Výška:1,96 m
Národ:Pozemšťané
Popis:vysoký, urostlý a svalnatý; nesmírně charismatický
Tituly:vůdce sekty Gon–Orbhon

Carloš Imberlock byl vůdcem sekty kolem boha Gon–Orbhona. Imberlock se narodil dne 8. dubna 1291 NGL v Novém Londýně (jeho rodiče byli Rorul a Zitha Imberlockovi), pravděpodobně zemřel dne 27. května 1333 NGL.

Fyzický vzhled

Byl to 1,96 metru vysoký, urostlý a svalnatý Pozemšťan. Nosil tmavý plnovous, rovněž tmavé vlasy mu padaly na ramena. Carloš se oblékal do strohých oděvů, zejména přehozů. Svými pohyby a gesty působil nesmírně charismaticky, jen málokdo dokázal odolat dojmu z jeho přítomnosti.

Popis

Navenek nestále působil netečně, chladně a věcně. Když byl ovlivněn Gon–Orbhonem, stal se z Imberlocka vášnivý stoupenec svého boha. Nezajímali ho životy lidí, které zničí, neboť věřil, že všichni nakonec uznají oprávněnost jeho činů. Nerušila ho obvinění ani pokoření, poněvadž bezvěrci, kteří se jich vůči němu dopouštěli, byli beztak odsouzeni k smrti z rukou Gon–Orbhona. Uvnitř společenství sekty byl neomezeným vůdcem, jemuž se všichni bez zaváhání podřizovali. Jeho slovo bylo zákon, a nikdo si to netroufal zpochybňovat.

Dějiny

Ve věku nedovršených 13 let vstoupil Carloš Imberlock v polovině února 1304 NGL do Skupiny mírných rebelů, založené Roiem Dantonem, zde však působil velice nenápadně a ani později nevzbudil žádnou zvláštní pozornost. Po ukončení školy pracoval od roku 1308 NGL po dlouhý čas jako „domovník“ v multináboženském centru Nového Londýna, který v den jeho zrození navštívil pochmurný „hrobník“ Ramihyn. Zda se u něho v těchto letech probudil zájem o náboženství, není známo. V období mezi lety 1320 NGL a 1331 NGL opustil Zemi a cestoval po Galaxii. Jako mezihvězdný tramp přitom navštívil mnoho planet. Podrobnosti opět nejsou známy.

Při návratu na rodnou planetu na počátku roku 1331 NGL se loď, na níž cestoval (pasažérské plavidlo IMPRESSION), dostala do hyperbouře. Při následné havárii zahynula většina posádky a cestujících. Po své záchraně začal Carloš hovořit o bohu Gon–Orbhonovi, od 11. září 1331 NGL pak začal kázat a sbírat přívržence pro svou sektu. Mondra Diamondová se domnívala, že mohl Carloš Imberlock získat parapsychické síly. Carloš byl později zatčen a během výslechu tajně otestován. Výsledky však vyvrátily Mondřino podezření, neboť u kazatele neodhalily žádný paratalent.

Carloš Imberlock zpočátku vyvracel souvislost mezi sektou a množícím se počtem atentátů proti technickým zařízením, potají však tyto násilné akce plně podporoval. Když byl na stanoviště u Vesuvu dopraven úlomek nokturnského úlu Satrugar, stal se z Imberlocka zástupce Gon–Orbhona. Dne 14. března 1333 NGL převzal oficiální moc nad Zemí.

Během „operace předávkování“ získal Imberlock krátkodobě svou vlastní vůli a poznal, že byl ovlivněn. Tento stav však netrval dlouho. Kazatel byl brzy opět pod mentální kontrolou úlu.

Carloš Imberlock pravděpodobně zahynul dne 27. května 1333 NGL v Chrámu degrese při výbuchu Vesuvu. Jeho smrt nicméně nebyla s jistotou potvrzena.

Zdroje

PR 2221, PR 2223, PR 2284, PR 2285, PR 2294, PR 2298