Perry Rhodan 2221 (Česká obálka) Perry Rhodan 2221 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2221
Název:Sekta se probouzí
(Die Sekte erwacht)
Autor:H. G. Francis
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:12. března 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1332 NGL
Na stopě Gon-Orbhonu – v Terranii se šíří chaos
Hlavní postavy románu:

Mondra Diamondová – Státní tajemnice LSP bojuje s atentátníky.

Clarian Goricellein – Hrdinný zpěvák umírá v boji.

Julian Tifflor – Rezidenční ministr nechává sledovat Carloše Imberlocka.

Gaur – Mladý muž ztrácí svou matku.

Carloš Imberlock – Záhadný kazatel ví, jak ochránit svá tajemství.

Carloš Imberlock a jeho sekta se na Zemi dál starají o problémy. Série úderů a atentátů nemá konce, nově budované technické zařízení je znovu a znovu kompletně zničeno. Přímé spojení oficiálních zástupců sekty a atentátníků jak se zdá neexistuje, o to se starají právní zástupci, které sekta najala. Mondra Diamondová, která stále ještě pátrá po Bré Tsinze, málem padne za oběť další akci sekty. Z městské zoo je osvobozeno několik obzvláště nebezpečných zvířat, která se ženou městem a působí zmatek. Mondra je zachráněna – a právě Bré Tsingou! Avšak pozdější setkání s kosmopsycholožkou, jehož se kromě Mondry zúčastní i Gaur, Bréin syn, neprobíhá vůbec dobře. Bré se nehodlá zříct učení Gon-Orbhona. Naopak: V hierarchii sekty dosáhla poměrně vysoké pozice – je takzvaná adjutantka. Odvrátí se dokonce i od svého syna! Problémem je i to, že bezmála každý člověk na světě alespoň jednou prožil známý sen o Gon-Orbhonu. Sekta tak získává neustávající proud nových stoupenců. Zatímco Mondra nadále hledá důkazy, které by spojily vůdce sekty s odpovědností za atentáty, je na ni spácháno několik neúspěšných útoků.

Clarian Goricellein, syn pro sektu pracujícího průmyslníka, má méně štěstí. Mladý tenor několikrát sabotuje setkání sekty, avšak nakonec je zavražděn. Agentům SPL se však atentátníka podaří odhalit a zajmout. Od mladé ženy se jim nepodaří nic zjistit – její mozkové proudy už neodpovídají proudům duševně zdravého člověka. Stejný jev byl zjištěn i u jiného atentátníka. Tifflor z toho vyvozuje, že atentátníci, kteří nedokážou včas uprchnout, polknou nějaký druh jedu. Goricelleinův otec se zúčastnil stavebních prací na chrámu sekty. S oficiálním schválením všech kompetentních úřadů je uprostřed Terranie budován CHRÁM DEGRESE. Zatím je hotové jenom první patro této stavby. Mondra využije příležitosti a pod ochranou deflektorového pole se vydává na průzkum. Získá stavební plány chrámu a soupis členů sekty, potom je však odhalena atentátníkem, který jí již předtím několikrát usiloval o život. Naštěstí pro Mondru nejde o žádného profesionálního vraha, ale jen o bývalého spolupracovníka Goricelleinova otce. Mondra muže zneškodní, sebere záznamy, zcizené z počítače a uteče. Spolu s Tifflorem pak studuje stavební plány. Podle nich má být chrám černou, půlkulovitou budovou s průměrem základny 98 metrů, věží nad vrcholem a trnovitými výrůstky po obvodu.

Protože byla v budovaném chrámu napadena nelegálními zbraněmi, Mondra se domnívá, že má dost důkazů, aby mohla zatknout Carloše Imberlocka. Ona a její pomocníci však zjišťují, že všechny stopy boje byly mezitím odstraněny. To jim nezabrání v zatčení Imberlocka na tak dlouhou dobu, aby ho mohli nenápadně vyšetřit. Výsledek je jednoznačný: Imberlock není mutant, takže nemůže ovládat ostatní a dělat z nich sebevražedné atentátníky.

Dne 18.01.1332 NGL přestaví Imberlock svým lidem v ještě nedokončeném chrámu tajemnou knihu, KNIHU GON...

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál