Perry Rhodan 2220 (Česká obálka) Perry Rhodan 2220 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2220
Název:Mrtvý žije dál
(Tote leben länger)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé: 5. března 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1331/1332 NGL
Symbol nové doby – Waringerova akademie v Terranii
Hlavní postavy románu:

Homer G. Adams – Finanční génius se setká se skoro mrtvým.

Myles Kantor – Šéfvědec potkává Rakev.

Malcolm S. Daellian – Pozemšťan mezi životem a smrtí.

Morgem Feburo – Stavbyvedoucí je v nebezpečí života.

Roghard Shebeneyer – Vedoucí resortu prožije konec svojí kariéry.

Severně od Univerzity Terranie vzniká v areálu o osmikilometrovém průměru nová Waringerova akademie. Položení základního kamene proběhlo už dne 01.06.1330 NGL, po krátkém přerušení stavební činnost díky hyperšoku je stavba v prosinci 1331 NGL konečně hotová. Stavba se podobá kapkovité koruně, která vznikne ve chvíli, kdy kapka dopadne do vody. Budova má celkový průměr 730 metrů a leží uprostřed parku. Nad akademií je promítáno několik holoprojekcí, které ze všech stran zobrazují duhu. Duha je aktivována 01.12.1331 NGL a má symbolizovat naději, kreativitu a znamení toho, že je lidstvo opět na vzestupu. Na akademii se zabývají především starými technologiemi, které v době po hyperšoku prožívají renesanci. Vznikají ale i nové technologické postupy, vyvinuté jako kombinace zastaralých a hi–tech prostředků.

Ředitelem akademie je bývalý specialista USO a QuinTech Malcom S. Daellian. Je to Pozemšťan a po těžké vesmírné havárii by měl být vlastně mrtev. Vše, co zbylo z jeho těla (a moc toho není), je uzavřeno ve dva metry vysoké masivní medonádrži. Daellianovy zbytky se vznášejí ve výživném roztoku, letuschopnou nádrž řídí pomoci SERT ovládání. Své končetiny, tvořené mikrovlákny, které mohou nabrat libovolný tvar, kontroluje stejných způsobem. Zpočátku cítí lidé k vedoucímu akademie nedůvěru nebo dokonce strach a dají mu přezdívku ředitel Rakev. Zanedlouho však poznají jeho neuvěřitelné dovednosti coby vědce a jeho schopnost nadchnout pro své záměry ostatní. Zatěžkávací zkoušku prodělá ředitel ve chvíli, kdy zabrání atentátu učedníka Gon–Orbhona, který by zničil celou Waringerovu akademii. Pod Daellianovým vedením je na akademii rychle zahájeno vyučování a začínají výzkumné práce. Prvním výsledkem je prototyp mikropřechodového hyperkonvertoru, který má nahradit technologii nugasových Schwarzchildových reaktorů. MPH vyrábí energii z libovolného materiálu, ke svému provozu tedy nepotřebuje nukleární plyn. Zvýšení hyperimpedance na jeho činnost nemá žádný vliv.

Dne 01.01.1332 NGL, krátce po půlnoci, je kromě přivítání Nového roku ještě jeden důvod k oslavám: Konečně se podaří navázat spolehlivé hyperprostorové spojení k dvacet sedm světelných let vzdálené planetě Ferrol...

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál