Atlan 636 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 636
Název:Vazal
(Der Vasall)
Autor:Falk-Ingo Klee
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 635 • chronologicky • AT 637 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3808
Solánec bude kondiciován

Nejen oddělení pro zaměřování a testování intenzívně pátrá po přechodu do Bezejmenné zóny, ale také astronomické oddělení, které vede Clya Fersjon. Nejdůležitější částí oddělení je energetický SPARTAC-teleskop, který je umístěn v pólové kopuli SZ-1. Fersjoniným zástupcem je Solánec Kerness Mylotta, který celý život úspěšně tajil, že je poloviční mutant. Reaguje na hyperenergetické události jako senzor a je tak předurčen k práci se SPARTACEM.

Zatímco se SOL 4. února 3808 stále ještě nachází v systému Czett na planetě Duusnorz, zjistí astronomické oddělení sabotáž na jednom podřadném teleskopu. Událost nemá co dělat s vývojem, kterým se toho času zabývá lodní velení kolem Atlana a Breckcrowna Hayese, a Fersjon proto chce událost vyřešit interně. Promluví si s Mylottem a nepozná, že sabotérem je on. Polomutant byl totiž kondiciován a stal se vazalem Anti-ID. Když se potkají podruhé, znamená to pro Solánku smrt.

Mylotta to zinscenuje jako nehodu, domněle způsobenou robotem, který má být odpovědný i za sabotáž. Událost, o které se dozví i lodní velení, je přijata jako nehoda a ani Bjo Breiskoll nemá žádné podezření. O něco později se SOL opět nachází na Anterfu v systému Barsanter a Solánci se dozvědí o světech typu Pupek - astronomické oddělení objeví dimenzionální uzly, přechody do Bezejmenné zóny.

SOL se přiblíží k nejbližšímu uzlu. Nachází se ve vzdálenosti 128 světelných let u rudého slunce s označením B-727/M, které má 13 planet. Mezitím je Mylotta vyzván od Anti-ID, aby vymazal všechna data o dimenzionálních uzlech. Polomutant to pod nátlakem udělá. O něco později se kdosi pokusí o atentát na SENEKU. Provedla ho rudovlasá osoba, která si ale počíná diletantsky, a k inpotronice se nedostane. Rudovlasý je ale od té doby nezvěstný.

SOL udržuje vzdálenost od rudého obra a vypustí množství pomocných člunů. Cílem křižníku MT-2 ELEKTRÁRNA je čtvrtá planeta. Lodi velí Tyrol Gutfleisch a doprovází jí dvě korvety SATURN a CEDR jakož i jeden malý space-jet. Vytvoří na opuštěném světě dutinu, do které se dá dostat šachtou. Skryjí ji za polí z formovací energie.

Předsunutý akční oddíl dutinu rozšíří a nainstaluje do ní technická zařízení. Krátce na to ho napadnou roboti a syntetické bytosti a jsou ztraceni. Nakonec je napadena také SOL a ukáže se, že Anti-ID ví, jak ubránit přechodový bod. SATURN, CEDR a jet jsou zničeni, ELEKTRÁRNA těžce poškozená unikne.

Během návratu na Anterf nalezne Blödel rudovlasého a zabije ho. Zjistí se, že se jednalo o Molekulárního metamorfa, který se musel na palubu dostat někdy na Anterfu. 11. února pokračuje Anti-ID v kondiciování Mylotta. Negativní superinteligence aktivovala u polomutanta třetí oko. S jeho pomocí může díky naakumulované hyperenergii čas od času vytvářet pseudobytosti. Anti-ID potřebuje Mylotta, protože chce proměnit Bars-2-Bars v galaktický vír, aby tak přilákal Wöbbekinga neboli Nar'Bona.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A635« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál