Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Fenomény a jevy > Transformsyndrom
hledat

Transformsyndrom

(přesměrováno z: Transformační syndrom)

Kosmokraté a chaotarchové podléhají při průchodu skrze Materiální zdroje a Materiální propady do standardního univerza takzvanému transformsyndromu, nazývanému také Europa-efekt.

Obecně

Vysoké mocnosti nejsou schopny navštívit „nížiny kosmu“ ve své skutečné podobě, nemohou zde rovněž používat veškeré své nesmírné schopnosti. K pobytu potřebují čtyřrozměrné projekční tělo, a i tak se „na této straně“ vyznají jen s obtížemi. Proto se tyto entity do standardního vesmíru právě nehrnou a raději posílají nejrůznější pomocníky, posly a vyslance.

Že jsou tyto entity díky transformsyndromu v nížinách různých univerz jen omezeně akceschopné, je důvodem nasazení pověřenců jako Cairol nebo Carfeš. Také zřízení institucí typu Kosmita má zřejmě důvod právě zde (komentář PR 2359).

Vedle Vysokých mocností podléhají transformsyndromu také superinteligence – avšak ne ve stejném rozsahu (komentáře PR 1977 a PR 1992).

Výjimky

Přinejmenším chaotarcha Xrayn měl díky Negaměstům a dalším (neznámým) ekvivalentům možnost přijít do standardního vesmíru, aniž by se musel vystavit nesmírně omezujícímu transformsyndromu. Tohoto jevu však byl ušetřen pouze tehdy, pokud zůstal uvnitř některé z negasfér.

Zdroje

Komentáře dílů PR 1977, PR 1992, PR 2359, díl PR 2447

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Transformsyndrom« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)