Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 715
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 715
Název:Bitva o SOL
(Kampf um die Sol)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3578
Keloskové přicházejí - chtějí obsadit Rhodanovu loď
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec ztrácí svou loď

Gucky - myšob zachraňuje svou černou řepu

Icho Tolot a Paladin VI - dva giganti společně bojují

SENECA - palubní mozek SOL hraje falešnou hru

Romeo a Julia - pomocníci SENEKY

Joscan Hellmut - přítel robotů

Kudan - mluvčí Kelosků

Zatímco Perry Rhodan, Gucky, kybernetičky dr. Charlotte Messanterová a dr. Melia Zimmerová, hyperfyzik Terka Loskotsh, biolog Krent Kschang-Tuin, pozitronický inženýr Farn Kaybrock, kybernetici Mercyn Darbaniot a Kelim Akumanda, biopozitronik Chrom Tenderhoogen, technik Maarn Tec Maarn a tři další vědci pátrají na Last Stop po dalším kelosském artefaktu1), přijme SENECA od Romea a Julie kódovanou zprávu, že Keloskové převzali BRESCII a oznamují plánovaný příchod transportní flotily. Plukovník Mentro Kosum a kybernetik dr. Jurinam Melussem zprávu okamžitě dekódují, ale nemůžou zabránit tomu, aby SENECA neparalyzoval celou posádku SOL. Haluťana Icho Tolota, který se jako první z ochromení probudí, se pozitronice podaří přemoci pomocí Paladina VI a pěti těžkých bojových robotů typu TARA-III-Uh.

Bezprostředně po startu se k BRESCII přidruží dalších šestatřicet kelosských lodí a čtyřiadvacet nemotorných kelosských tahačů z Takrebotanu. Když chce svaz vstoupit do lineárního prostoru, nastane nové dimenzionální třesení, které otřese časem a tak se únos BRESCIE dvojčaty Emraddinovými po prvním startu křižníku z Takrebotanu vůbec nestane. V rozporu s Romeem a Julií na to ale Joscanu Hellmutovi zůstanou vzpomínky.

Brescia a šedesát kelosských kosmických lodí přistane na Last Stop vedle SOL, ze které nechal pracovními roboty vyvést paralyzovanou posádku. Kromě toho nechá vyskladnit zásoby potravin a další materiál, aby získal místo pro přístroje, které Keloskové nyní začnou nakládat do generační lodi. Protiakce, které Gucky proti koloně Kelosků podnikne, zůstanou bez úspěchu. Teprve když Kjidder a Ulturpf Emraddinové pomocí svých schopností ovlivní SENECU a Harl Dephin, Amos Rigeler, Mirus Tyn, Cool Aracan, Drof Retekin a Dart Hulos, Signaci z týmu Thunderbolt, uloží do biopozitroniky miniaturní bomby, přestane SENECA Keloskům pomáhat. Dvojčata Emraddinova přesunou ale SENECA pro jistotu do zdánlivého stavu smrti2). Když jsou všechny agregáty naloženy, oznámí Kudan Joscan Hellmutovi prostřednictvím Romea a Julii, že společně se svými druhy musí ještě odvést nejdůležitější přístroj své civilizace Shetanmargt, který se nachází v blízkosti »Velké černé nicoty«. Keloskové odstartují se všemi svými kosmickými loděmi, a Joscan Hellmut, Perry Rhodan, Gucky a třináct dalších vědců je následuje s BRESCIÍ.