Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 714
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 714
Název:Děti SOL
(Kinder der Sol)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Afilie
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3578
Narodili se v kosmickém prostoru - neznámý faktor na palubě SOL
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - velitel expedice SOL

Galbraith Deighton - šéf bezpečnosti SOL má vyjednávat s Kelosky

Joscan Hellmut - přítel robotů

Romeo a Julia - pomocníci SENEKY

Ulturpf a Kjidder Emraddin - děti SOL

Nedaleko SOL se xenopsycholog dr. Katus Hershan během svého výletu zřítí do vodopádu. O něco později se rodák ze SOL, který měl dojem, že se topil a dvě malé, modré, člověku podobné postavy ho vyvedli z říše stínů, opět nachází nezraněný v soláriu generační lodi.

Stejně jako Joscan Hellmut se Hershan účastní expedice křižníku BRESCIA, ve kterém Galbraith Deighton společně s Romeem a Julií odlétají na Tomphus1), aby vyjednávali s Kelosky. Ačkoliv Perry Rhodan nechal před startem přerušit komunikační spojení mezi SENEKOU a párkem robotů, zůstane Romeo a Julia v rádiovém kontaktu s palubní pozitronikou. Sabotují hyperrádiové a zaměřovací zařízení BRESCIE a vedou jí ke kelosskému světu Takrebotan, třetí planetu velkého zeleného slunce Borghal, jedné z vzácných hvězd, které září převážně v pětidimenzionální oblasti. Po přistání BRESCIE uvítá Kudan, mluvčí delegace Kelosků, Romeo a Julii jako velvyslance spojence SENEKY. Keloskové chtějí dopravit na křížku cenné stroje na Last Stop, aby je na palubě SOL odvedli z Balayndagaru do bezpečí. Když náhle čtyřiadvacet kosmických lodí bez vnějšího zásahu odstartuje, začnou tušit Keloskové, že za to může Koncil, který tímto způsobem chce demontovat jejich nejdůležitější kybernetické zařízení a transportovat je na Takrebotan. Protože se obávají zásahu Larů, dají Keloskové Romeovi a Julii příkaz ukrýt BRESCII, ale ve stejné době zasáhnou dvě zmutované děti, kteří se narodili na palubě SOL a tajně pronikli do BRESCIE.

Bledě modrý Ulturpf Emraddin je přibližně osmdesát centimetrů velký a má skoro kulatý trup a dýňovitou hlavu. Jeho bratr, 1.10 metru vysoký, modročerný Kjidder, je neobyčejně vychrtlý a má dlouhou úzkou hlavu s odstávajícíma ušima. Zatímco Ulturpf jako dimenzionální chodec může měnit existenční úrovně a brát s sebou hmotu, je Kjidder jako EPI-indoktrinátor schopen ovlivňovat elektronické, pozitronické a inpotronické procesy. Se svým paradarem ovlivní Kjidder Emraddin palubní pozitroniku křižníku a Romeo a Julia odstartují s BRESCIÍ, která byla kvůli dimenzionálnímu třesení vyvolaným sluncem Borghal přesunuta do cizí reality. Joscan Hellmut nařídí poté Ulturpfovi Emraddinovi, aby loď přivedl zpět do své vlastní dimenze2).

Zde Romeo a Julia opět navážou rádiový kontakt se SENECOU. Omráčí Emraddiny a odletí s křižníkem zpět na Takrebotan, kde Keloskové, kteří se obávají, že ztratí kontrolu nad »Velkou černou nicotou«3), paralyzovali posádku odvedenou z paluby4). Když se mu konečně podaří přerušit spojení obou robotů se SENECOU, pokusí se Hellmut s dětmi a párkem robotů uprchnout ve space-jetu a varovat Rhodana, ale na rozkaz SENEKY aktivovaný časovaný obvod tomu zabrání.