Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2340
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2340
Název:Na čaj při západu Jony
(Zum Tee bei Jonas Untergang)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Mírojezdci / TERRANOVA
Vydáno poprvé:23. června 2006
Vydáno v češtině:2017
Čas děje: 1345 NGL
VRITRA a kosatec – vědec pátrá
Hlavní postavy románu:

Delmar Shettle – V boji proti TRAITORU se hyperfyzik zabývá i kosatcem.

Radek Beibel – Bývalý bezpečnostní šéf Whistler Company hledá zločince.

Aktakul da Urengoll – Šéfvědec Křišťálového impéria si jako vedoucí projektu získá úctu Jonathonu.

Reginald Bull – Nesmrtelný se odváží nebezpečného pokusu.

Na Zemi a planetách Mléčné dráhy se roku 1344 nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 4931 starého letopočtu – odehrají závažné změny, které si doposud nikdo nedokázal ani představit.

Do Galaxie vpadla Terminační kolona TRAITOR, gigantická vesmírná flotila Mocností Chaosu. V bezprostřední blízkosti pozemského domova – v nedaleké Hangayi – má vzniknout negasféra, životu nepřátelská sféra. Mléčná dráha má této oblasti posloužit jako zásobárna.

Národy Mléčné dráhy se sice snaží čelit náporu kolony, ale prozatím dosáhly jen několika málo úspěchů: Haluťané unikli jednotkám TRAITORU, stejně tak arkonidský vládce Bostich.

V Galaxii jsou toho času jen dvě místa, kam se Kolona prozatím nedokázala dostat: Jsou to Sluneční soustava a Charonův hvězdný oblak. V mračnu tak může dojít k setkání U ČAJE V JONINĚ KONCI...


V Charonově mraku se píše 14. února 1345 NGL. Základna Jonathon je již dokončena a nadále se rozrůstá. Žije v ní i nedostatkem sebevědomí trpící hyperfyzik Delmar Shettle – pracuje se svým týmem na vylepšení VRITRA děla, vyvinutého Aktakulem da Urengoll, Ka'Marentisem Křišťálového impéria, který má vrchní velení nad základnou.