Perry Rhodan 2212 (Česká obálka) Perry Rhodan 2212 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2212
Název:Lidstvo na vzestupu
(Menschheit im Aufbruch)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1331 NGL
Přichází krize – lidstvo si s ní musí poradit
Hlavní postavy románu:

Homer G.Adams – V čase nouze se geniální ekonom vrací na rodnou planetu.

Solk Othaft – Transmiterový technik se v Terrania city věnuje novým úkolům.

Julian Tifflor – Nositel buněčného aktivátoru pomáhá organizovat velkou přestavbu Země.

Noviel Residor – Šéf SPL vidí při přestavbě jiné problémy.

Ve 14.století NGL jsou syntrony samozřejmou a nesmírně důležitou součástí ve všech oblastech každodenního života. Obrovské množství energie, které město jako vysoce technizovaná Terranie neustále polyká a spotřebovává na udržení životního stylu obyvatel, musí být čerpána z hyperprostoru. Skoro celá průmyslová produkce je zajišťována plně robotizovanými továrnami. Když v září 1331 NGL dosáhne hyperimpedance své maximální hodnoty, přičemž dochází k množství prostorových bouří, se život na všech civilizovaných planetách téměř zastaví. Žádné syntrony a hypertropy už správně nefungují. K dispozici není dostatek energie a množství zařízení selhává – od syntronicky ovládaných kávovarů po velký lunární počítač NATHAN či Křišťálový štít, kterým byla až do dneška chráněna Sluneční soustava. Vše je buď zcela vyřazeno, nebo je z větší části funkčně omezeno. Toto neštěstí postihne všechny obyvatele systému, neboť hypertechnologie používá každý. Kontakt mezi světy je přerušen, hypervysílačky jsou rušeny, transmitery nelze použít a kosmické cesty na větší vzdálenosti jsou spojeny s velkými technickými potížemi, nesmírným rizikem a velkou časovou náročností. O poměrech mimo Sluneční soustavu se dá jen spekulovat.

Za této situace se na Zemi vrací Homer G. Adams. Ve funkci prozatímního rezidenčního ministra se stane koordinátorem pro ekonomiku, finance a strukturální změny. Pod jeho vedením začíná okamžitá obnova, neboť jasné je jedno: V Mléčné dráze bude mít v budoucnu hlavní slovo ten, kdo se jako první vzpamatuje ze současného chaosu. LSP má v tomto závodu díky předvídavému plánování Perryho Rhodana dobré šance. Většina planet LSP se může uživit zcela samostatně, navíc se buduje low-level technika. Netrvá proto dlouho, než je NATHAN přebudován na biopozitronický provoz a může se znovu zabývat kontrolou mnoha procesů ve Sluneční soustavě. Adams s pomocí finančních magnátů Země odvrátí hrozivý hospodářské kolaps. I přes nedostatky, který v současné trápí lidstvo, není ani stopy po panice nebo letargii, naopak: Na Zemi vládne nadšení!

Ale jsou tady i problémy. Ve Sluneční soustavě se ozývají extrémisté. Kazatel jménem Carloš Imberlock, který je nadán až hypnotickými silami, prorokuje brzký příchod boha Gon-Orbhona a vyzývá své stoupence, aby se nepodíleli na rekonstrukci prokleté techniky. Do svého kouzla se mu získat Bré Tsingu a Mondru Diamondovou. Odpovědná místa nejprve neberou Imberlocka příliš vážně. Potom však jeden z jeho učedníků spáchá atentát, při němž zahyne 400 lidí. Pro SPL je to podnět k razantnímu zásahu proti sektě a jejímu vedení. Atentát však zůstává ojedinělým případem a pozitivní zprávy znovu převažují: Plošné zásobování energií v Terranii je zajištěno termojadernými reaktory a brzy dokonce zahajuje vysílání trivideová stanice. Solární rezidence zůstává až do dalšího rozhodnutí zakotvena do svého podstavce – na to, aby se vznášela nad Skyline Terranie není dostatek energie...

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál