Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2213
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2213
Název:Gon–Orbhonův sen
(Der Traum von Gon-Orbhon)
Autor:H. G. Francis
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:14. ledna 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1331 NGL
Apoštol promluví – přináší poselství trestajícího Boha
Hlavní postavy románu:

Mondra Diamondová – Státní tajemnice se zajímá o velice zvláštního kazatele.

Bré Tsinga – Kosmopsycholožka se střetává s novým obrazem světa.

Homer G. Adams – Geniální ekonom organizuje život na Zemi.

Carloš Imberlock – Kazatel následuje vizi zvláštního Boha.

Theorod Eysbir – Specialista na syntrony nové době příliš nerozumí.

Homer G. Adams a Julian Tifflor stanoví další cíle pro rekonstrukci Země, v románu exemplárně vylíčené na příkladu Terranie. Ačkoli pro to nejsou žádné konkrétní důkazy, vycházejí oba Nesmrtelní z toho, že hyperimpedance zůstane trvale na současné hodnotě. Z tohoto důvodu má být všechno technické vybavení státu nahrazeno low-level technikou. Vše, co už díky zvýšenému odporu nefunguje, má být sešrotováno. Pro případ, že by se hyperimpedance přece jen vrátila na svou bývalou velikost, zůstane 50 procent technologického šrotu Ligy svobodných Pozemšťanů uloženo ve skladištích. Adams je nadále zodpovědný za hospodářský vývoj na Zemi, Tifflor se naproti tomu soustředí na vesmírnou flotilu, aby znovu navázal styky s okolními systémy. Do provozu je znovu uvedena první nákladní transmiterová linka – i když je protistanice pouze na Měsíce. Je to spíše symbolické gesto, neboť přenos stojí obrovské množství energie (mnohem víc, než ve starých časech) a navíc každý 2 500 transport zmizí v hyperprostoru.

Obnova je neustále narušována teroristickými atentáty stoupenců Gon-Orbhona. Carloš Imberlock tvrdí, že s těmito útoky nemá nic společného. Přinejmenším k nim nikoho přímo nenabádá, nebo se mu to alespoň nedaří prokázat. Obyčejní příznivci, kteří podlehli kazatelově obrovskému charismatu, nejsou nijak nebezpeční. Jinak je tomu u fanatiků. Všem se jim zdá zvláštní sen, který z nich dělá potenciální teroristy. V tomu snu vidí jezero, nad nímž se vznáší humanoidní postava: Gon–Orbhon. Vypadá jako strašlivá, mocná, všemohoucí bytost. Oči boha jsou prozatím zavřené, ale již brzy se otevřou. A pak budou prý spaseni jen ti, kteří odvrhli techniku a věří v něho. Komu se zdá tento sen, stane se oddaným přisluhovačem Gon-Orbhona. Tomuto vlivu se sice dá ubránit, ale v této pohnuté a zmatené době to dokáže jen málokdo.

Také Mondra Diamondová sní Gon - Orbhonův sen, ale podaří se jí odolat. Sotva se ubrání jednomu z fanatických atentátníků, udělá hrozivý objev: Kosmopsycholožka Bré Tsinga patrně přeběhla k sektě Carloše Imberlocka! Mondra přijde na shromáždění sekty a zachrání svou přítelkyni před zběsilým vrahem. Tím je zoufalý muž, otec učednice Gon-Orbhona, která spáchala sebevražedný atentát. Mondra se kryje pod ochranou deflektorového pole a zneškodní mstitele dřív, než někomu ublíží...