Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1951
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1951
Název:Říše panenek
(Das Reich der Puppen)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / MATERIA
Vydáno poprvé:12.ledna 1999
Vydáno v češtině: -
Čas děje: červenec 1290 NGL
Planeta je v plamenech – poslední šance SOL
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terranec bojuje o SOL.

Reginald Bull – Nositel buňkového aktivátoru pochybuje sám o sobě.

Monkey – Oxtorňan pronásleduje nebezpečného vraha.

SENECA – Palubní mozek se chová podivně.

Tuck Mergenburgh – „Strojník“ řídí záchrannou akci.

Poslední dobou je lidstvo opět zapletené do konfliktu kosmických rozměrů – a to bez toho, aby Pozemšťané věděli, kde je fronta. Na jedné straně je koalice Thoregon, mírové spojení šesti různých národů. Ke koalici patří i lidstvo. Perry Rhodan byl jmenován Šestým poslem Thoregonu.

Na druhé straně stojí bytost jménem Šabazza, která jedná z pověření ještě neznámé moci a zjevně má k dispozici velké mocenské prostředky. Šabazziny manipulace přinášely zkázu pro obyvatele různých galaxií: mezi jinými bylo v Mléčné dráze zcela vylidněno 52 planet.

Vlajkovou lodí Šabazzy je SOL, s níž Perry Rhodan před dlouhými lety cestoval do vzdálených končin vesmíru. Právě SOL se má stát THOREGONEM ŠEST, osobním plavidlem Šestého posla.

Jestliže chce Perry Rhodan ochránit lidstvo, musí zúčtovat se Šabazzou. Postoupí do centra nepřátelské moci a skutečně se mu podaří zmocnit SOL. Tím však ještě není vyhráno. Kosmická loď je těžce poškozena – a hrozí i další nebezpečí. Jsou tu toiž bytosti, které vidí SOL jako ŘÍŠI PANENEK...


Perry Rhodan vyhledá SENECOVU pětisetmetrovou kouli1). Známky po manipulaci od Korragů nebo robotů MATERIE nejsou znatelné. 29. července 1290 v 14:30 je Rhodanův tým rozhodnut obnovit agregáty a zachránit tak SOL. Hlavním úsilím je opravit paratronové projektory a antigrav. Také Tuck Mergenburg2), Tsualar Gross2) a další příslušníci kmenové posádky GOOD HOPE III se účastní této zoufalé akce, při které se Reginald Bull naprosto vyčerpá. Ukáže se, že mnoho původních systémů SOL je dalece nedotčených, ale nedisponují žádnou energií. Protože na povrchu Century nemohou být použita hyperprostorová čerpadla činkové lodi, nasazuje GOOD HOPE III ve volném vesmíru svůj vlastní hypertrop, aby tak naplnila zásobníky SOL. Opakovaně se v různých sekcích vynoří hologramy robotů Romea a Julie3), které zhotoví SENECA4).

Asi v 17:20 zasáhne Profer Z a jeho androidi poprvé a zavraždí agenta SPL Ruyda Tenhagena3). Perry Rhodan dá Monkeyemu příkaz, aby po neznámých atentátnících pátral. V průběhu pátrání dorazí Oxtorňan do Šabazzina bytu a nalezne prázdnou nádržku od poslední nanokolony. Rhodan nato vyzve SENECU ke generálnímu úklidu SOL, aby tím tuto nebezpečnou rosolovitou kuličku odstranil. Nakonec najde Monkey úkryt panenkovitých androidů a zničí je. Krátce před 22:30 eliminuje v Proferu Z posledního androida. Panenkám mezitím padlo za oběť dvacet Pozemšťanů.

Přibližně ve stejnou dobu dosáhne atomový požár stanoviště SOL. Na poslední chvíli jsou aktivovány paratronové štíty a loď se zvedne z povrchu. Když SOL dosáhne vzdálenosti šest miliónů kilometrů, Century exploduje5). Protože poslední nanokolona se ještě nenašla, zabrání SENECA Perry Rhodanovi přístup ke své pancéřové kouli.