Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1843
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1843
Název:Mezi dvěma pány
(Zwischen zwei Herren)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:19.12.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1289 NGL = 4876
Taš-Ter-Man v nesnázích - a musí se rozhodnout!
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec se zoufale pokouší o útěk.

A-Caliform - Centrifaal jako Terrancův energický společník.

Fen-Qast - Taš-Ter-Man je uprostřed války rozhodování.

Ogondor - Křehké božstvo na palubě HOGOBANDENU.

Reginald Bull - Terranec si dělá starosti o jídlo a pití.

V Mléčné dráze na jaře roku 1289 nového galaktického letopočtu pokračuje invaze takzvaných Tolkandů. Do Galaxie vniklo přes 200 000 cizích lodí. Jejich posádky - Neezy, Gazkary, Alazary a Eloundary - nyní podporují ještě Chaerodové a Physandové.

S nějakým masivním odporem rozhádaných galaktických velmocí se nedá počítat. Snahy Atlana a jeho druhů o jednotný postup se nedostaly ani z dětských plenek.

Když děsivá vlna smrti na 52 takzvaných líhňových planetách zabije miliony a miliony lidí galaktických národů, ale i Tolkandy - Galaktici zatají dech. Odpovědné osobnosti si jsou jisty, že hrozba poroste - ale nikdo nemá konkrétní představu, jak.

O tom všem Perry Rhodan a Reginald Bull nemají ani zdání. Oba Pozemšťané zmizeli v Hřibu na Trokanu, přešli Most do Nekonečna a nyní jsou v galaxii Plantagoo. Putuje s nimi i Tašterman Fen-Qast, který se dostává do nelehké situace MEZI DVA PÁNY...


9. března 1289 NGL startuje z Taš-Termu krychlová loď HOGOBANDEN s Perry Rhodanem, Reginaldem Bullem a Centrifaaly kolem A-Califorma na palubě. Po několika dnech strávených v nákladním prostoru lodi se problémy způsobené nedostatkem vody a potravin vyhrotí natolik, že Rhodan a A-Caliform úkryt opustí. Jejich pátrání však nakonec ztroskotá před zavřenou přepážkou, kde se vyčerpáním zhroutí. Krátce nato je tam najde Fen-Qast, který je i zbytek skupiny zásobí jídlem a vodou. Až dosud Taš-Ter-Manovi jako novému členovi posádky výcvik bránil v cestě do nákladového sektoru.

Následně Fen-Qast absolvuje několik hypnoškolení, aby se seznámil se svými úkoly. Prokáže zvláštní technické nadání, takže je často pověřován speciálními úkoly, které mu umožňují pravidelně navštěvovat skrytou skupinu svého pána Perryho Rhodana a zásobovat ji potravinami. Navzdory schopnostem mu jeho neuronálních mediátorů umožňují dosáhnout požadované nejnižší hierarchické úrovně, aby si uchoval zásoby kaš-phechu. 23. března 1289 NGL se HOGOBANDEN konečně ocitá přímo před Pentrickým mračnem. Adlat Ogondor, velitel lodi a jediný svého druhu na palubě, si právě tehdy všimne Fen-Qastových opakovaných výletů.

Ogondor si Taš-Ter-Mana předvolá do centrály, aby ho vyslechl. Protože Fen-Qast považuje velitele i Rhodana za své pány a zrada jednoho z nich by mohla mít negativní důsledky pro celý jeho národ, ocitá se v neřešitelném konfliktu svědomí. Jen díky obrovskému nasazení kaš-phechu se Fen-Qastovi zpočátku podaří uniknout Ogondorovým otázkám. Ve chvíli, kdy velitel aktivuje tranzitní box pro vstup do temného mračna a zahájí tranzici, Taš-Ter-Man instinktivně vystříkne ze svého jemmgenu jed, který Adlata ochromí. Fen-Qast, zmatený svou zoufalou situací, však vystříkne nadměrnou dávku, která Ogondora nejen zneškodní, ale také zcela zničí jeho mysl.

Po tranzici se HOGOBANDEN nachází v soustavě dvojslunce v nitru mračna. To měří na délku osm světelných týdnů. Slunce tvoří žlutá hvězda typu Sol a bílý trpaslík. Kolem nich obíhá velké množství planet, včetně Helter Baakenu, planetoidů, asteroidů a výkonných vesmírných stanic. Lodi, která od okamžiku Ogondorova zneškodnění pluje bez kormidla, hrozí, že se zřítí do žlutého slunce, protože žádný z Taš-Ter-Manů prchajících z centrály nechce učinit potřebná rozhodnutí ze strachu, že spotřebuje kaš-phech. Fen-Qast povolá do centrály Rhodana a jeho společníky, aby dostali HOGOBANDEN zpět pod kontrolu. Těsně předtím, než se jim to podaří, se objeví několik galorňanských plavidel a zachytí loď vlečnými paprsky. Současně se ke kostkovité lodi přiblíží pomocný člun. Mezitím Fen-Qast žádá o propuštění z Rhodanových služeb, protože spotřebovává více kaš-phechu, než dokáže ušetřit.

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Zwischen zwei Herren« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)