Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1825
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1825
Název:Bitva o Trieger
(Kampf um Trieger)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:15. srpna 1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: leden - 4. února 1289 NGL
Nová éra Centrifaalů - dva Terranci v centru dění
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Nesmrtelný Terranec se v občanské válce snaží stát prostředníkem.

Reginald Bull – Rhodanův nejstarší přítel vězí ve stejné šlamastyce.

A-Caliform – Centrifaalský renegát sahá po moci - a chce válku.

A-Betchaga – Hlava centrifaalské vlády mezi vítězstvím a porážkou.

B-Padrista – šéf bezpečnosti vládnoucí strany.

Na třech různých místech vesmíru jsou lidé ze Země zapleteni do událostí, které na první pohled nemají spolu nic společného.

V Mléčné dráze postižené politickým kvasem obsadily tajemné ježatky desítky planet a nadále svou invazi eskalují. Lodě Ligy svobodných Pozemšťanů a jiných galaktických velmocí toho zatím moc nepořídily.

Perry Rhodan, Reginald Bull a Alaska Saedelaere o tomto nebezpečném vývoji nemají ani ponětí. Ocitli se na Mostě do nekonečna, po něm se dostali do Arzenálu moci, kde objevili pozůstalost jakési prastaré civilizaci. Tam se rozdělili. Alaska Saedelaere zmizel s kosmickou lodí a nyní se má co ohánět v galaxii Bröhnder.

Rhodan a Bull se podruhé odvážili na Most do nekonečna, ale vyšli v galaxii Plantagoo. Na neznámém světě jménem Galorn se museli bránit útokům neznámé bytosti. Nezbývá jim nic jiného než útěk vpřed - musí nalézt Galorňany, tajemné vládce galaxie. Ale nejdřív je třeba přežít mezi Centrifaaly, neboť ti se vrhají do BITVY O TRIEGER...


Šéf vlády A-Betchaga nechává ostřelovat sídlo GEDEONTY. Vinou sabotáže jednoho z A-Califormových příznivců však na cíl dopadnou pouze dvě střely. Ani následný vpád do budovy nepřináší kýžené ovoce, protože revolucionáři již zmizeli. Zároveň se A-Betchagovi vědci snaží vyslechnout Perryho Rhodana a Reginalda Bulla, kteří jsou stále v bezvědomí, pomocí sekvenátoru snů. Nezbývá jim však než konstatovat, že je to kvůli mentální stabilizaci obou Terranců nemožné.

Veřejné mínění se mezitím stále více přiklání k A-Califormovi, který prostřednictvím médií vyvolává napětí mezi oběma frakcemi a vysmívá se A-Betchagovi. Ozbrojené střety sílí a nakonec se revolucionáři zmocní sídla vlády. A-Betchaga odchází do podzemí a bere s sebou probuzené Galaktiky. Následně se nositelé buněčných aktivátorů snaží přesvědčit A-Betchagu, že by měl s A-Califormem vyjednávat, aby zabránil dlouhé a krvavé občanské válce. Svržená hlava vlády to však kategoricky odmítá.

Mezitím A-Caliform vyhrotí dlouholetý spor mezi Centrifaaly a Krooghy o práva na těžbu howalgonia na hornickém světě Trieger a vystrojí válečnou flotilu. A-Betchaga se vydává na Trieger s Rhodanem, Bullem a jeho zbývajícími stoupenci na vysloužilém TRONTTERU, aby zabránil válce mezi oběma národy. Stará kurýrní loď má tvar pyramidy o výšce 280 metrů a rozloze základny 90 krát 90 metrů.

Zároveň startuje A-Califormova válečná flotila s 300 jednotkami pod vedením PÝCHY CENTRIFU, 1200 metrů vysoké pyramidové lodi. Proti tomuto loďstvu se postaví Krooghové se svými 400 metrů dlouhými koráby, které připomínají fragmentální lodě Posbiů. Krátce po začátku bojů se v systému náhle objeví 20 galorňanských křižníků. Lodi Galorňanů mají tvar vejce, jsou 550 metrů dlouhé a 220 metrů široké a jsou samozřejmě technicky mnohem vyspělejší než všichni ostatní. Bez dlouhých cavyků zasypou obě flotily shiftingovým zářením.

Shifting nemine ani Rhodana a Bulla. Cítí strašnou bolest a pocit bezprostředního ohrožení života. Současně se v nás však probouzí velká touha po harmonii, míru a jednotě se stvořením. Když shifting odezní, vyjde najevo, že se zbývající léta života u všech zasažených bytostí snížila na polovinu. Pouze oba Terranci byli díky svým buněčným aktivátorům tohoto důsledku ušetřeni. Centrifaalové jsou shiftingem zcela zlomení a dezorientovaní. Po návratu do Centra Centrifaalů zoufalý A-Caliform zjišťuje, že Galorňané řádili i zde. Vůdce revoluce, který je stejně jako jeho lidé otřesen do hloubi duše, se nyní distancuje od svých předchozích činů a záměrů. V kultuře Centrifaalů se schyluje ke drastickému zlomu.

4. února 1289 NGL odlétá TRONTTER s Rhodanem a Bullem na palubě u Centra Centrifaalů na souřadnice vzdálené 33 000 světelných let, které obdrželi od androstrážce Szukera na Galornu. Doprovází je A-Caliform se svým klanem, který se nyní chce dozvědět pravdu o Galorňanech a jejich motivech.