Perry Rhodan 1635 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1635
Název:Šach Modrého hada
(Schach der Blauen Schlange)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1200 / 1201 NGL = 4787 / 4788
Na stopách MAGENTY - měsíc se stává ohniskem střetu
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan na stopě Modrého hada

Henna Zarphis - krásná Akonanka pošle tajnou zprávu ODINU

Ronac - domorodec z Szal-Mien je náhle inteligentní

Corto Horrigan - specialista ATK z Culmen III si bere masku

Syla Poupin a Moran Rautar - dva Siganci rozhodnou bitvu

MAGENTA se potají zastaví v hlavním stanu Modré legie na Aszalu, měsíci Szal-Mien, druhé planety systému Taarnor, jehož domorodci s Akonany vyměňují kořeny Tsuin, které na Sphinxu platí za delikatesu, za jednoduché nástroje. Szal-Mienové, kteří jsou na úrovni doby kamenné, jsou 1.3 metru vysocí, mají velké hlavy s pěti nebo šesti očima a hnědou kůži. Při dodávání kořenů Tsuin do domů Akonanů jsou jednotliví Szal-Mienové opakovaně podrobováni hypnoškolení, které z nich dělá důlní otroky.

Když DAORMEYN, 140 metrů dlouhý, 110 metrů široký a 45 metrů vysoký disk, 31. prosince 1200 NGL dorazí do systému Taarnor, strpí Akonané na Szal-Mien s arogantní pasivitou inspekci planety, kterou Yart Fulgen oficiálně z pověření Galaktika provede. Modrá soustava Taarnor v roce 1150 NGL prohlásila za svůj protektorát. Při přistávání vysadí ale Fulgenova loď tajně malého koloniálního Arkonidana Corto Horrigana z Culmen III, který se tak v masce Szal-Miena, ve které se skrývají také siganští hytrapoví specialisté Syla Poupin a Moran Rautar, pokusí vypátrat intriky Akonanů. V domech Akonanů je Horrigan také podroben hypnoškolení a nakonec je transmiterem vyslán na Aszal, kde mnoho Szal-Mienů musí pracovat v dolech. Podle názoru Siganců se dá archaické použití otroků vysvětlit jen panovačnou ideologií Akonanů.

3. ledna 1201 NGL přistane také ODIN a pět lodí Kosmické hanzy s inspekčním příkazem Galaktika na Szal-Mien. Aby mohla Perry Rhodanovi poslat zprávu, navrhne Henna Zarphis své sestře, že Terranci přihraje falešná data a k tomu využije Ennoxe Guida, který se krátce před tím vynořil v MAGENTĚ a prohlásil, že Ennoxové už dále nebudou podporovat násilnickou politiku Akonanů. Guido a jeho druhové přenesou jednotlivé součástky robota Accomy1) do ODINU. Po jejich smontování jsou v paměti objeveny dva soubory. Podle prvního se nachází opravdová skrýš Modré legie ve sluneční soustavě v galaktickém centru. Druhý obsahuje osobní poselství Henny Zarphis pro Rhodana, které první data označuje za falešná a Aszal označuje za centrálu akonské tajné organizace. Kromě toho vypráví Akonanka příběh sebe a Alnory Deponar2) a vysvětluje, že její sestra usiluje o věčný život2).

Když ODIN, jeho doprovodné lodě a DAORMEYN poté prozkoumávají měsíce Szal-Mienu, je na ně stříleno z transformačních děl. Horrigan osvobodí ale Szal-Mieny, kteří začnou pustošit akonskou stanici, zatímco Siganci ochromí syntroniku děl. Akonané se vzdají, stačí ale předtím přenést MAGENTU transmiterem pryč3). Pět set na Size vyrobených transponderových čipů je zajištěno.