Perry Rhodan 1635 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1635
Název:Šach Modrého hada
(Schach der Blauen Schlange)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1200 / 1201 NGL = 4787 / 4788
Na stopách MAGENTY - měsíc se stává ohniskem střetu
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan na stopě Modrého hada

Henna Zarphis - krásná Akonanka pošle tajnou zprávu ODINU

Ronac - domorodec z Szal-Mien je náhle inteligentní

Corto Horrigan - specialista ATK z Culmen III si bere masku

Syla Poupin a Moran Rautar - dva Siganci rozhodnou bitvu

MAGENTA se potají zastaví v hlavním stanu Modré legie na Aszalu, měsíci Szal-Mien, druhé planety systému Taarnor, jehož domorodci s Akonany vyměňují kořeny Tsuin, které na Sphinxu platí za delikatesu, za jednoduché nástroje. Szal-Mienové, kteří jsou na úrovni doby kamenné, jsou 1.3 metru vysocí, mají velké hlavy s pěti nebo šesti očima a hnědou kůži. Při dodávání kořenů Tsuin do domů Akonanů jsou jednotliví Szal-Mienové opakovaně podrobováni hypnoškolení, které z nich dělá důlní otroky.

Když DAORMEYN, 140 metrů dlouhý, 110 metrů široký a 45 metrů vysoký disk, 31. prosince 1200 NGL dorazí do systému Taarnor, strpí Akonané na Szal-Mien s arogantní pasivitou inspekci planety, kterou Yart Fulgen oficiálně z pověření Galaktika provede. Modrá soustava Taarnor v roce 1150 NGL prohlásila za svůj protektorát. Při přistávání vysadí ale Fulgenova loď tajně malého koloniálního Arkonidana Corto Horrigana z Culmen III, který se tak v masce Szal-Miena, ve které se skrývají také siganští hytrapoví specialisté Syla Poupin a Moran Rautar, pokusí vypátrat intriky Akonanů. V domech Akonanů je Horrigan také podroben hypnoškolení a nakonec je transmiterem vyslán na Aszal, kde mnoho Szal-Mienů musí pracovat v dolech. Podle názoru Siganců se dá archaické použití otroků vysvětlit jen panovačnou ideologií Akonanů.

3. ledna 1201 NGL přistane také ODIN a pět lodí Kosmické hanzy s inspekčním příkazem Galaktika na Szal-Mien. Aby mohla Perry Rhodanovi poslat zprávu, navrhne Henna Zarphis své sestře, že Terranci přihraje falešná data a k tomu využije Ennoxe Guida, který se krátce před tím vynořil v MAGENTĚ a prohlásil, že Ennoxové už dále nebudou podporovat násilnickou politiku Akonanů. Guido a jeho druhové přenesou jednotlivé součástky robota Accomy1) do ODINU. Po jejich smontování jsou v paměti objeveny dva soubory. Podle prvního se nachází opravdová skrýš Modré legie ve sluneční soustavě v galaktickém centru. Druhý obsahuje osobní poselství Henny Zarphis pro Rhodana, které první data označuje za falešná a Aszal označuje za centrálu akonské tajné organizace. Kromě toho vypráví Akonanka příběh sebe a Alnory Deponar2) a vysvětluje, že její sestra usiluje o věčný život2).

Když ODIN, jeho doprovodné lodě a DAORMEYN poté prozkoumávají měsíce Szal-Mienu, je na ně stříleno z transformačních děl. Horrigan osvobodí ale Szal-Mieny, kteří začnou pustošit akonskou stanici, zatímco Siganci ochromí syntroniku děl. Akonané se vzdají, stačí ale předtím přenést MAGENTU transmiterem pryč3). Pět set na Size vyrobených transponderových čipů je zajištěno.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál