Perry Rhodan 120 (Česká obálka) Perry Rhodan 120 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 120
Název:Planeta Mechanica
(Der Planet Mechanica)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Posbiové
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1997
Čas děje: 2104
Hlavní postavy románu:

Atlan – Opravárenský robot by rád Imperátora rozebral

Perry Rhodan - Administrátor Solární říše

Gucky - Jeho upřímná povaha a čestnost jsou myšobovým potenciálem

Reginald Bull - Myslí si, že má jedinečný nápad

Profesor Arno Kalup - Nejlepší hyperfyzik - s pověstí cholerika

Plukovník Jefe Claudrin - Velitel IRONDUKE

Poručík Brazo Alkher – Velitel jedné jednotky

Hlídkové lodě našly čtyři další světy napadené špekomechem. Kvůli nedbalosti unikly na Arkonu II, na světě Arkonidanů, výtrusy špekomechu, které zde měly být zkoumány. Pátrání po nezvěstné sklízecí lodi je kvůli tomu o to naléhavější.

24. září 2104 se podaří na Arkonu robotu Regentovi, lokalizovat zdroj potvrzujících impulsů, které odpovídají na volání o pomoc od secí lodě ze Snarfotu1). IRONDUKE přilétá k červenému slunci Outside, které je vzdáleno 51.000 světelných let od hvězdokupy M 13 mimo halu Mléčné dráhy v intergalaktické prázdnotě. Druhá planeta je nazvaná Mechanica, protože její robotické zařízení stále plní své úkoly, ačkoliv obyvatelé planety, potomci ještěrek, už dávno vyhynuli. Planeta se zřejmě ochladila poté, co se změnila její oběžná dráha2).

Po přistání se k IRONDUKE přiblíží malé, kulovité sklizňové jednotky. Její záření způsobí, že veškeré rostliny pěstované ve skleníku vystoupají ke stropu. Přichází nečekaný poplach, Reginald Bull se objeví v pyžamu se žlutými motýly a růžovými čtyřlístky. Díky stejnému sledu impulsů, kterými může být sklizňová loď nalákána na Arkon II, se snaží najít vědci za pomoci matematiků, galaktickou pozici Azgoly v kódování Mechanicy. K tomu je potřeba vypátrat planetární vysílač, Pozemšťané se musí znovu a znovu bránit proti robotům z Mechanicy. Atlan se dostane do moci opravárenského robota a jenom s pomocí Guckyho byl zachráněn.

Při průzkumu Mechanicy padne do rukou Pozemšťanů neznámé narkotizační dělo3).

Aktuální data:
28.11.2021
1566 před NGL
28. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459546.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!