Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Mechanica
hledat
Astronomická data:
Sluneční soustava:Outside
Vzdálenost od [[Země]]:asi 85‘000 LY
Měsíce:žádné
Doba rotace:13.42 hodiny
Průměr:7000 km
Gravitace:0.89g
Průměrná teplota:0° - 14°C
Obyvatelé planety:
Robotikové z Mechanicy, Posbiové

Mechanica byla druhou planetou rudého slunce Outside.

Kyslíkový svět v halu Mléčné dráhy byl domovem Robotiků z Mechaniky (také se jim říkalo ještěrky z Mechaniky) - reptiloidní rasy nadaných robotiků a inženýrů, které Laurinové přinutili k uskutečňování mnoha projektů. Nejdůležitějším projektem byl vývoj robotů, kteří díky emocionálně aktivní plazmě byli schopní myslet. Vznikli tak Posbiové, Pozitronicko-biologičtí roboti.

Podle vyprávění posledních Laurinů byli pověřeni Mistry ostrovů vytvořit Posbie. Mistři ostrovů je původně plánovali využít jako ultimativní pomocný národ. Ironií bylo, že Posbiové se později společně s Terranci a Maahky podíleli na jejich zničení.

Historie

Zánik robotiků

Když slunce Mechaniky vychladlo, ztratila biosféra planety schopnost udržet špekomech, hlavní nutriční složku výživy Mechaniků. Východ z těchto nesnází našli Robotikové v konstrukci tří robotských lodí: Scout, secí loď a sklízecí loď. Scout našel planetu, na které by mohl růst špekomech, zavolal secí loď, která zasyla semena a zavolala sklízecí loď, která úrodu sklidila. V průběhu let se ale objevil defekt, který ve výpočtu transic způsobil nekonečnou smyčku, takže se loď nehybně hnala prostorem. To byl konec ještěrek z Mechaniky.

2104

V roce 2104 byla v průběhu řešení špekomechového ohrožení planety Azgola objevena planeta Mechanica. IRONDUKE, tehdejší vlajková loď Perryho Rhodana přitom byla ostřelovaná automatickými obranými mechanismy narkotizačními děly. Jen Epsalan Jefe Claudrin se udržel dostatečně dlouho na nohou, aby aktivoval termální paprskomety a IRONDUKE navedl na kurz z ohrožené oblasti. Jméno Mechanica dal planetě Atlan během těchto událostí.

Terrancům se později podařilo vypátrat sklízecí loď a přivolat jí na Mechanicu. Nebezpečí špekomechu tak bylo vyřešeno.

2112

V červenci 2112 došlo k útoku Laurinů na Mechanicu, která byla zničena atomovým požárem.

2114

Na planetě Fossil byla v roce 2114 objevena výzkumná stanice Robotiků, ve které se vyvíjeli antiflexní brýle, pro vykompenzování neviditelnosti Laurinů.