Perry Rhodan 1160 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1160
Název:Aitheran volá
(Aitheran ruft)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 NGL = 4014
Nebezpečí pro galaktickou flotilu - cizí moc se probudila
Hlavní postavy románu:

Seth-Apophis - superinteligence je opět aktivní

Harman - posel Seth-Apophis

Perry Rhodan - Terranec se má stát otrokem

Gesil - manželka Perryho Rhodana

Waylon Javier - velitel BÁZE

Jercygehl An - Cygride má prchnout

Galaktická flotila1) odstartuje se svazem Kranů na souřadnice, na kterých se má podle údajů Armadoprince nacházet Loolandre. Po skončení první hyperetapy je z Redworldu, planetě malého rudého slunce, zachycen hypersignál, který Les Zeron identifikuje jako pečetní auru Seth-Apophis. Perry Rhodan a Gesil přistanou s křižníkem SEGOVIA na krystalickými formacemi pokrytém světě a potkají Harmana, posla, projekci Seth-Apophis s tělem tři metry veliké, mohutné, čtyřruké bytosti. Harman oznamuje, že Rhodan a jeho průvodci se mají stát otroky superinteligence. Nepozorovaně si Seth-Apophis přitom pomocí svého paprsku udělá z vědce Bentona Freysama svého agenta.

Zatímco se SEGOVIA vrací k BÁZI, je galaktická flotila napadena 348 loděmi vazalských národů Seth-Apophis, zachrání se ale v hyperprostoru. Když flotila 7. března 427 NGL ukončí druhou hyperetapu, zjistí se, že pomocné národy superinteligence útočí také na jednotky Nekonečné Armady. S pomocí Freysama dokáže Seth-Apophis najít BÁZI téměř okamžitě, a dva tisíce lodí jejich vazalů zaútočí na relativně slabě ozbrojené křižníky Kranů. Pomocí paprsku si teď superinteligence začne dělat ze členů posádky BÁZE další agenty. Kromě Carfeše a Gesil jsou proti tomu imunní jen nositelé buněčných aktivátorů nebo Armadoplamenů. Když Seth-Apophis dá Gesil nabídku, že jí prozradí její původ, pokud zradí Rhodan, označí tajemná žena superinteligenci za zvíře, za prostou, zavšivenou krysu. Seth-Apophis plná vzteku přeruší kontakt.

Gesil vyvine plán útěku a skryje ho před mentálním přístupem Seth-Apophis, zatímco si od Arasského lékaře Herth ten Vara nechá aplikovat drogu Menometrin. Zatímco Cyrgidé jako odchýlení dobývají loď třídy THÉBY MOTUL, přenese Ras Čubaj a Gucky podle Gesilina plánu ostatní imunní tajně do křižníku KANTUNIL.

Přes ten Vara, ze kterého si udělala agenta, ale Seth-Apophis plán prokoukne. Imunní jsou zajati a Waylon Javier odletí na rozkaz superinteligence s BÁZÍ na Aitheran. Když Gesil Seth-Apophis při novém kontaktu začne nadávat jako dobytkovi, zareaguje na to superinteligence výbuchem nenávisti.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál