Negapsí

Negapsí je nástrojem mocností chaosu. Je to typ negativní psionické energie a pravděpodobně je příbuzný s biocidy nukleotidového moru. Eventuálně existuje také podobnost s negativní vitální energií od QEON-KIN.

Popis

Negapsí existuje jen v hyperprostoru. V normálním prostoru existuje jen otisk: cosi na způsob stabilní hyperprostorové trhliny, která vypadá jako duhově zbarvený vír o průměru 200 metrů. Palubní počítač TAŽNÉHO PTÁKA jej označil pojmem Psiklotron. Pán Elementů označoval jako pěst velkou zelenou kouli k vytváření a kontrole negapsí rovněž jako psiklotron. Když byl psiklotron zničen, rozplynulo se také negapsí.

Podle výroku Pána Elementů nebyla vědomí, které negapsí nasála, zničena, ale transportována do negasféry.

Historie

Koncem roku 428 NGL se negapsí objevilo v Lokální skupině poblíž planety Crabb. Pán Elementů s ním chtěl ovlivnit Psikery a Crabbery, aby se s jejich psionickým potenciálem dostal na EDEN II. Na své cestě vstřebávala negapsí všechnu psionickou energii a zničila tak místní psionickou síť. Národ Psikerů se marně pokusil mezeru uzavřít.

Nakonec negapsí přistálo na Crabbu. Kámen noční světlo se obětoval, aby negapsí zničil. Zatímco jeho duch a jeho virotělo bylo nasáno do negapsí, podařilo se mu jí zneutralizovat.

V dubnu 429 NGL navázal Pán Elementů kontakt s posádkou 20ti virolodí. Prezentoval se přitom jako guru. Podařilo se mu vironauty přemluvit, aby se semkli do společného tranzu. Měli se tak údajně dostat na EDEN II, aby Perry Rhodanovi zavčas pomohli. Pán Elementů ale použil vědomí vironautů jako úkryt, aby se mohl dostat na EDEN II, aniž by ho ID nezpozoroval.

Sotva se materializoval, proměnil Pán Elementů prostřednictvím psiklotronu 20 virolodí na negapsí. Jejich vznik vytvořil mentální šok, který ID a téměř celou posádku BÁZE uvrhl do bezvědomí. Jen Gesil zůstala nepostižena. Kvůli šoku byl ID přinucen vyprázdnit svou zásobárnu vědomí. Vědomí se materializovali jako koncepti a následovali vnitřní touhu vrhnout se do negapsí. Smrt ID tak byla jen otázkou času.

S pomocí konceptu Shrou se Gesil dostala až do blízkosti Pána Elementů. S posledními silami se jí pomocí devolátoru podařilo rozbít kouli psiklotronu a negapsí se proměnila zpět ve virolodě. Všechna ztracená vědomí se jako koncepti vrátila zpět na EDEN II.

Aktuální data:
28.10.2021
1566 před NGL
2. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459515.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!