Gradosané

z Databáze Multiversa
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Grados
Známé obydlené planety:
Grados

Chlor dýchající lid Gradosanů pochází z planety Grados, nalézající se na okraji galaktického kotouče – 88 světelných let nad galaktickou hlavní rovinou v severní westside Mléčné dráhy. Vzdálenost soustavy Gradosanů od Sol činí 42 803 světelných let.

Dějiny

Gradosané byli součástí Velkého impéria, avšak po úpadku Arkonidanů získali naprostou samostatnost. Ke zbytku obyvatel Mléčné dráhy se stavěli rezervovaně, nepatřili ani ke GAVÖKU, ani ke Galaktiku.

Kolem roku 1303 NGL zahrnovala jejich říše 259 světů.

Roku 1344 NGL naplánovalo Terminační kolona TRAITOR umístění Tvrze Kolony poblíž systému Gradosanů.

Několik desítek tisíc Akonanů uprchlo roku 1347 NGL na neznámou planetu v halu Mléčné dráhy. Tam spolu se skupinou Bluesanů, Arasů, Antiů a Gradosanů založili hnutí odporu proti TRAITORU. Této organizaci se dokonce podařilo vyvinout zbraň, s jejíž pomocí mohl být rozrušován fraktálový zvon traitanků Terminační kolony. Sebevražednými útoky bylo zničeno několik traitanků, to ale málem zpečetilo osud odbojářů: Antakur z Bitveltu nařídil eskadře traitanků, aby vypátrala rebely a při sebemenší známce možného ohrožení je bez milosti zlikvidovala. Traitanky už se chystaly splnit rozkaz, když byl zahájen ústup Terminační kolony z Mléčné dráhy (PR 2496).

Zdroje

PR 2028, PR 2302