Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 671
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 671
Název:Souboj o mír
(Duell um den Frieden)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Dobrodružství SOL / Bezejmenná zóna
« AT 670 • chronologicky • AT 672 »
Vydáno poprvé:13. srpna 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3808
Souboj světů

Vláda Walgoňanů se pokouší utajit zprávy o přistání solánských lodí. Emulátor Ziir-Tinc navštíví se svou asistentkou Irra-Con tajně svůj hlavní stan. Odtamtud může získávat informace z walgonského velitelství flotily a pozorovat přistanuvší lodi.

Atlan, Tyari a Insider proniknou se space-jetem z obklíčených křižníků. Poté co předstírají zničení své lodi, vydá se trojice na cestu do města, aby našla Emulátora. Ten ale rozpozná klamný manévr a nechá své přívržence po Soláncích pátrat. S pomocí Tyařiných telepatických schopností najde Atlanova skupina rychle důvěryhodného Walgoňana, který je odvede k Emulátorovi. Cestou k Emulátorovi má Atlan další vizi:

Jako Věštec z Krandhoru je Atlan spojen s celým hejnem Spoodiů. Díky svým zvýšeným schopnostem radí Atlan Vévodovi z Krandhoru, který ovládá velkou část galaxie Vayquost, která také patří k sektoru Varnhagher-Ghynnst. Vévodství z Krandhoru leží mezi mocenskými oblastmi ID a Seth-Apophis a negativní superinteligence ho ohrožuje.1)

Ve Vodním paláci na Kranu, je Atlan ošetřován sluhy Věštce, bývalými Solánci, zatímco SOL jako Spoodijská loď pendluje mezi Varnhagher-Ghynnstem a Kranem. Atlan je duševně přímo napojen na pozitronickou síť Vévodství. V této síti je Věštci nápadných několik zdánlivě nesouvisejících informací: na planetě Berghandor jsou objednány speciální chirurgické nástroje. Velmi bohatý rejdař Thana Kolz z národa Pandharů přikázal postavit jednu zvlášť velkou loď. Kraftschyte Oppoldhan se poslední dobou snaží vytočit služebníky Věštce pomocí pseudonáboženských traktátů.

Atlan nechá loď rejdaře hlídat a posle také zvlášť důvěryhodného služebníka Věštce Alparslana Ordobona jako pozorovatele jít na Oppoldhanovu přednášku. Ten předstírá neškodnou podívanou, která nemá žádný vliv na služebníky Věštce.

Teprve po získání dalších vědomostí rozpozná Atlan plán rejdaře. Ten nechal ze sklizňových robotů postavit kopie Spoodiů a používá Oppoldhanovy přenášky, aby přepadával služebníky Věštce a jejich Spoodie nahrazoval stroji. Kopie vstřikují drogu, která uvolňuje potlačovanou agresi. V případě služebníků to vede k nenávisti vůči Atlanovi, kterého činní zodpovědným za nechtěný život na planetě. Dříve než Atlan může zahájit kompletní protiopatření, přeřežou postižení služebníci Věštce jeho komunikační kontakty.

Současně se Khana Tolz se svou lodí a žoldnéřskou armádou na palubě připravuje k přistání. Atlan riskuje a nechá své vědomí poslat do pozitroniky. Přes hyperrádiové spojení se dostane na SOL a tak může dávat rozkazy SENECOVI. Když žoldnéři začnou bojovat proti SOL, poznají v nich ovlivnění sluhové Věštce nepřátele své milované lodi a začnou opět bojovat na správné straně. Thana Kolz je zabit při zničení své lodi.

Walgonský vládní rada věří, že se mimo šokovou frontu nacházejí staré poměry. Pouze člen rady Reen-Gor mluví pro průzkum prostoru mimo šokovou frontu a hlásí se na misi. Proti jeho vůli ale nechá rada jeho pravý mozek chirurgicky upravit, takže Reen-Gor je zcela necitlivý a imunní vůči konstelaci obou sluncí.

Po příchodu k Ziir-Tincovi se Atlan dozví, že se už od Zdroje Emulátorů dozvěděl o blížícím se příletu Solánců. Společně čekají na hodinu Velkých magických synopsí. Když už přestane hrát roli zachovávání tajemství, naváže Atlan kontakt s MJAILAMEM. Daug-Enn-Daug ho informuje o poselství Světelného zdroje: když se Soláncům podaří posílit pozitivní síly v Bezejmenné zóně, chce prozradit plán Zyrtoniů. Atlan to vidí jako výzvu a chce u Walgoniů za každou cenu uspět. Jako první krok pošle na Vulnurské lodě zprávu, aby přiletěli do systému Walgon.

Reen-Gor opustí se stíhačkou systém Walgon právě když lodě Vulnurů začnou nabírat rychlost. Jeho loď je zachycena tažným paprskem.

Když nastane Velká magická synopse, rozprostře se její celkový vliv po Walgon II. Vládní moc se zlomí, když velká část flotily a mnoho strážců tabu zběhne k Paudencům. Na Walgonu I se ale vláda zuby nehty drží své moci.

Ziir-Tinc informuje Atlana o prastarém transmiterovém spojení na Walgon I. S úderným oddílem použije Atlan přístroj a objeví se ve sklepě vládního paláce. S oddílem a osvobozenými vězni překoná vládní radu až na tři členy, kteří prchnou s malou lodí. Část flotili je k nim pořád ještě loajální, takže hrozí občanská válka.

Reen-Gor z čisté logiky vidí, že vládní rada nemá žádnou šanci. Aby zabránil občanské válce, prchne se svou stíhačkou od lodí Vulnurů, vezme na palubu poslední volné členy rady a zabije společně se sebou, když vletí do minového pole před otvorem v šokové frontě.

Po vítězství pozitivních sil se šoková fronta rozpustí. Ziir-Tinc je od nynějška normální Walgoňan. Daug-Enn-Daug dostane slíbené informace od Světleného zdroje: před několika desetitisíci lety existoval jen národ Vulnurů. Když se k moci dostal jeden ctižádostivý vůdce, snažil se vytvořit novou rasu. Jeden nepodařený pokus představují Zyrvulnové. Zdařilým pokusem byli Zyrtoniové. Původně měli představovat pomocníky Vulnurů, převzali ale moc. V této době byli Vulnurové a Zyrtoniové přemístěni do Bezejmenné zóny. Tam se Zyrtoniové ale rychle naučili manipulovat s šokovou frontou, což jim dalo moc nad všemi národy v Bezejmenné zóně. Vulnurští vědci vyvinuli protiplán. Od nich pochází Světelný zdroj a Emulátoři. Sledován Zyrtonii dostal Světelný zdroj zbytek národa Vulnurů se VČEREJŠKEM, DNEŠKEM a ZÍTŘKEM do bezpečí do normálního prostoru.

S těmito informacemi a daty najdou Walgonové zónu jménem Země tabu v Bezejmenné zóně, kde se ukrývají Zyrtoniové. Atlanova flotila vyrazí okamžitě na cestu.

Čtyři členové zyrtonijské rady Objount, Merzzen, Ul-Horz a Katzulla pozorují marné pokusy Atlanovy flotily proniknout do Země tabu. Lodě jsou rozptýleny u velkého valu.

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Quelle:A671« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)