Atlan 672 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 672
Název:Svatý vulkán
(Der heilige Vulkan)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Bezejmenná zóna
« AT 671 • chronologicky • AT 673 »
Vydáno poprvé:20. srpna 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3808
Střetnutí s LUNGAR TRON

Zyrtoniové mají zábrany přímo zaútočit na lodě Vulnurů. Současně musí být opět stabilizované šokové fronty. Rada Pagů proto pověří Katzullu, aby odstartoval s LUNGAR TRON a postaral se o to. Loď letí do systému MO-4, kde začne pracovat. Přistane na obydleném světě Forsbot, což vyvolá odpor a probudí starou agresi. Do předních linií se dostanou Forsboťani Ticco a Lloryee.

Atlanova flotila se opět seskupí. Protože se šoková fronta kolem systému MO-4 uzavře, může dovnitř proniknout jen Bóje budoucnosti. Atlan, Přerušovač, Insider a Tyari přejdou na loď, kterou řídí Solánci Inana Deercraft a Shind Cautzer. Bóje budoucnosti přiletí k Forsbotu, kde je rychle objeven LUNGAR TRON.

Při příletu má Atlan opět vizi. Tentokrát pozoruje abstraktní obrazy, ze kterých se dozví, že vizi poslal Chybrain a že je zajat Zyrtonii. Svou vlastní situaci musí Chybrain skrýt do abstraktních obrázků, aby tak Zyrtoniům neprozradil své volání o pomoc.

Forsboti zaútočí na LUNGAR TRON zpočátku jen primitivními prostředky. Když nasadí moderní bomby, které pocházejí ze starých arzenálů, jsou tím Zyrtoniové velice překvapeni. Solánci navážou kontakt s Forsboty kolem Ticcoa a ubezpečí je, že jim pomohou. Aktivně pomohou vytvořit vodní kanál k LUNGAR TRONU, který má loď Zyrtoniů podemlít.

LUNGARETTY z LUNGAR TRONU přejdou do útoku. Jeden je sestřelen při útoku na flotilu mimo soustavu. Když dva LUNGARETTY zaútočí na Bóji budoucnosti, odejdou Atlan, Tyari a Insider z paluby a zůstanou u Forsbotů, aby loď mohla ustoupit.

Tím začne rozhodující bitva. Zatímco Forsboti zahájí palbu z děl na LUNGAR TRON, pokouší se lodě Vulnurů a Solánců proniknout do systému. Katzulla poručí zajmout Atlana, Tyari a Insidera. Blízkost Vulnurů mu ale rozkolísá mysl a odpojí TRON-projektor. Tím mohou Vulnurané a Solánci proniknout do systému. Katzulla je zatčen svými vlastními lidmi.

Atlan, Tyari a Insider jsou chyceni a zavřeni do hangáru LUNGAR TRONU, kde je také Katzulla. Když těžce poškozená loď odstartuje, podaří se Bjo Breiskollovi a Atiq-Thaovi přistát se space-jetem v hangáru a osvobodit vězně včetně Katzully. Solánci uniknou LUNGAR TRONU. Jsou zničeni tři další LUNGARETTY. LUNGARETTE IV se zřítí na Forsbot a je vyzvednut Solánci.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A672« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál