Atlan 673 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 673
Název:Bioplán
(Der Bio-Plan)
Autor:Falk-Ingo Klee
Cyklus:Dobrodružství SOL / Bezejmenná zóna
« AT 672 • chronologicky • AT 674 »
Vydáno poprvé:27. srpna 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: září 3808
Poslední mise scientologů

21. září 3808 obsadí Solánci LUNGARETTE IV a odstartují s ním z Forsbotu. Loď je opravena pro eventuální výpad do systému Zyrton. Hage Neckemann, Blödel, Borallu, Katzulla a Daug-Enn-Daug porovnají vzorky tkání od vulnurského mikrobiologa Tras-Rivila se vzorky od Katzully, Borallua a Dauga.

Mezitím se 4-Page Objount skrývá se svým robotem Hool na LUNGARETTU. Vyšle Hoola, aby usmrtil zrádce Katzullu.

Po prvním pokusu Hoola jsou vědci silně hlídáni. Hoola se ale nepodaří vypátrat, protože se může téměř perfektně maskovat. Mezitím chce Objount vyřadit řídící centrálu pomocí trhaviny a loď zničit jaderným požárem. Zcela náhodou zrovna kompletně vypadnou dodávky kyslíku, takže se trhavina nevznítí. Atlan nechá bez okolků celou loď zaplavit čistým dusíkem a přísně hlídat skladiště, ve kterých by Objount mohl získat čistý kyslík.

Při biologickém průzkumu prozradí Katzulla, že energetické oscilace v genech Zyrtoniů jsou zodpovědné za to, že jen oni mohou proniknout šokovou frontou kolem systému Zyrton. Přes noc objeví Blödel, že Zyrtoniům chybí hormon Cyklotropin. Jeho nedostatek je označen jako Nockemannův syndrom a je zodpovědný za agresivitu Zyrtoniů.

Hoola nakonec při dalším útoku zničí bojový robot. Objount vyřadí bojové stroje před jedním skladištěm, svaří přitom neúmyslně ale vstupní příčku. Dříve než zemře nedostatkem kyslíku, zabije sám sebe.

Scientologové vytvoří velké množství Cyklotropinu a vytvoří virus, který má Zyrtonie geneticky změnit a celému národu navždy odebrat agresivitu. Kromě toho vyvinou prostředek k napodobení energetických oscilací Zyrtoniů. Tým vědců vybere tři sta dobrovolníků mezi Vulnury, kteří přejdou na LUNGARETTE IV.

Atlan dostane od Nockemanna druhou dávku k překonání šokové fronty, která stačí pro 22 osob. 27. září 3808 odstartuje LUNGARETTE IV s Nockemannem, Blödelem, Boralluem, Katzullou, Daug-Enn-Daugem, třemi sty Vulnury a stovkou robotů. Katzulla se přestrojí za Objounta. V systému Zyrton zavolá loď 13-Page Merzzen. Katzula loď zastaví a mezitím vyšle do atmosféry Zyrtonu a Munntsonu jako smetí maskovaný náklad Cyklotropinu a miniaturní továrnu na výrobu viru. Přitom se scientologové dozvědí, že Chybrain mezitím padnul do rukou Null-Paga. Připravený pomocný člun stačí ještě zásobit Perijigg. Potom ale Katzulla musí přistát na Zyrtonu, aby bluf nebyl prokouknut. Merzzen a 221-Page Ul-Horz ho prokouknou a zabijí ho.

Když je maskování prokouknuto, odstartují lodi, aby LUNGARETTE IV sestřelily. Nockemann nechá loď letět k planetě Gautan. Ve vzdálenosti 8.2 milionů kilometrů od planety je vypuštěn poslední pomocný člun a satelit, které mají Cyklotropinem zásobit také Gautan. Potom je LUNGARETTE IV zničen.

Blödel se vrátí jako torzo zpět k Atlanovu svazu a předá Nockemannovy záznamy z posledních dnů. Potom jeho funkce selžou. S prvními účinky se má počítat 29. září 3808. Zyrtoniové hrozí v ultimátu Chybrainovou smrtí, pokud Solánci a Vulnurané Bezejmennou zónu okamžitě neopustí.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A673« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
24.9.2021
1566 před NGL
9. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459481.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!