Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 521
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 521
Název:Nový cíl
(Das neue Ziel)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 520 • chronologicky • AT 522 »
Vydáno poprvé:28. září 1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: červen 3791
Poslední dny v moci tažného paprsku
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan bojuje pro nový cíl pro SOL

Chart Deccon - High Sideryt SOL

Palo Bow - Magnida podporuje Atlana

Gavro Yaal - bývalý spáč se stará o výrobu potravin

Bjo Breiskoll - kočičák je považován za monstrum

Atlan, Joscan Hellmut, Bjo Breiskoll a Gavro Yaal se vrací zpět na SOL. Roboti pokračují v opětovném vmontovávání demontovaných částí. Provádějí kromě toho také opravy a podnítí tak Solánce k jednoduchým údržbářským pracím. Mezi prostými Solánci se začne šířit optimismus.

Atlan nabídne Chartu Decconovi Varnhagher-Ghynnst jako nový cíl. Bližší pohled na souřadnice ale udává, že tento sektor je vzdálen přes několik galaxií. Atlan získá pouze podporu Nadčasových, zatímco Tradicionalisté a Deccon nechtějí ze SOL udělat hračku kosmických mocností jako v dobách Perryho Rhodana. Atlan pak dostane návštěvu Y'Mana a Akitara. Chailide ho prosí o pomoc. Jeho národ ovládá duchovní lety, při kterých cestuje jen vědomí. V naději, že tuto schopnost rozšíří, povzbuzovali cizí astronauty k návštěvě svého světa. Národ Roxharů si toho všiml a nabídnul, že Chailidy odveze k jiným národům. Akitar byl jako mladý muž, který se ještě nenaučil duchovní schopnosti, vyslán pryč s jednou lodí Roxharů. Na palubě ale zjistil, že Roxharové chtějí pomocí Chalidů jiné národy ochromovat a odvrátit je tak od skutečných letů do vesmíru. Potom se loď dostala do tažného paprsku.

Akitar prosí, aby byl odvezen k jen 400 světelných let vzdálenému domovskému světu Chail, aby národ varoval. Chail leží také směrem k Varnhagher-Ghynnst, což se Atlanovi hodí. Při poradě Magnidů se Wajsto Kolsch překvapivě postaví na Atlanovu stranu a získá tak většinu pro návrh.

Gavro Yaal navštíví farmáře SOL a ukáže jim, jak uvést hydroponické nádrže znovu do provozu k výrobě potravin. Když demontéři odletí, obsadí Ferrati továrny na potraviny. Základnoví bojovníci Cpt'Carch a Malcish akci pozorují a dají Atlanovi tip, takže Palo Bow přiměje Ferraty k pořádku. Gavro Yaal se zklamaně stáhne, vědomosti jsou ale z iniciativy farmářů Luga Traverteho a Lindy Falking rozšiřovány dále.

Joscan Hellmut se ani s pomocí Lyty Kunduran nedostane k SENEKOVI. Jako další krok se chce pokusit najít Julii.

Bjo Breiskoll naváže krátký telepatický kontakt se Sternfeuer a Federspielem. Na cestě k nim je napaden trojicí Solánců, kteří ho mají za monstrum. Dva zemřou, ale Breiskolla zraní. Třetí Stedt Conlee uzná omyl a přivolá pomoc. Základnoví bojovníci předstihnout SOLAG a odvedou Breiskolla a Conleeho na základnu. Když se Kočičák zotaví, vrátí se k Atlanovi a udržuje telepatický kontakt se Základnovými bojovníky, kdyby Atlan potřeboval pomoc proti SOLAGu.

20. června 3791 opouští SOL orbitu Pastičky na myši VII a vydává se na cestu na Chail.