Atlan 522 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 522
Název:Léčitelka
(Die Heilerin)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 521 • chronologicky • AT 523 »
Vydáno poprvé:5. října 1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3791
Rebelka na palubě SOL
Hlavní postavy románu:

Berylla - žena se zvláštními schopnostmi

Cortman Stull - Beryllin asistent

Kannar Gash - Polobuhrlo

Ösfhar - lékař SOL

Atlan - Arkonidan se nenechá ovlivnit

V SZ-2 žije velmi úspěšná léčitelka Berylla, která dosahuje téměř až podivuhodných úspěchů při používání svých schopností a disponuje nadlidskou přesvědčovací schopností. Lyta Kunduran o ní slyšela jako o osobě, která má velký vliv a vyzve Ahlnatského lékaře Ösfhara, aby o ní obstaral více informací. Ten právě bojuje s nakažlivou nemocí. Když už jedné pacientce nemůže pomoct, pošle jí podle svého příkazu v izolační nádrži k Berylle. Léčitelka ale s nádrží zachází opatrně.

Když na palubu přišli demontéři, přesvědčila některé z nich, aby vytvořili speciální vakuové komory pro Buhrly a Polobuhrly.

Nakažlivá nemoc se Ösfharovi mezitím vymkne kontrole. Kromě jiných onemocní i jeho syn Alf. Zoufale se obrátí na Beryllu. Ta zjistí, že se Alf infikoval o špičku kopí, které ukradl ze skladiště, ve kterém byla uložena kořist z cizích planet. Berylla disponuje protijedem v dóze, kterou jí Polobuhrlo Kannar Gash obstaral ze stejného skladiště, a podaří se jí tak nákazu utlumit.

Když SOL opustí soustavu Pastička na myši, jsou vakuové komory promptně demontovány SOLAGem. Berylla si myslí, že SOL měla navždy zůstat nad Pastičkou na myši VII. Na cestě k Chartu Decconovi, kterého chce přesvědčit, potká Atlana, který na její přesvědčivost ale nereaguje. Léčitelka poté dostane nápad stále postupně zvětšovat svůj vliv v SZ-2, aby tak Deccona a Atlana přiměla k návratu do soustavy Pastička na myši.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál