Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Flotilní svazy > Sequin-Doar
hledat

Sequin-Doar

(přesměrováno z: Tovární komplet)

Jako Sequin-Doar je v rámci Terminační kolony TRAITOR označován kompletní soubor továren.

Obecně

Kompletní soubor se skládá z 88 kolonových továren – 66 jednotek typu TRAIGOT a 22 TRAICAH. Svaz 2112 továren, respektive 24 souborů, tvoří kompletní operační flotilu TRAITORU.

Souboru zpravidla velí kalbaron. Továrny obsluhují nejrůznější národy TRAITORU, mimo jiné Gančkarové a Mor'Daerové. Na přinejmenším jedné továrně TRAIGOT v jediném doposud blíže známém souboru existuje kolonie Oahm'Carů.

Dějiny

Jeden ze Sequin-Doarů se již desetiletí před hyperimpedančím šokem (který nastal v roce 1331 NGL), dostavil do galaxie Hangay. Po dlouhém čekání byl pak převelen do Mléčné dráhy. 8. srpna 1345 NGL dosáhl svého cíle – soustavy Akon.

Kolonoví geometři zde provedli první zkušební parcelování, které mělo z nejvhodnějších planet a měsíců Galaxie vytvořit kabinety pro chaotender VULTAPHER. Dne 16. srpna zničili Xölyar, hlavní měsíc Drorahu, aby získali 12 parcel.

Když přibylo dalších 23 Sequin-Doarů, zlikvidovala tato nyní již kompletní operační flotila koncem srpna 1345 NGL Drorah, aby tak získala další parcely pro VULTAPHER.

Od 8. do 15. srpna 1345 NGL se operační flotila přesouvala do hvězdokupy Hayok. Po rozparcelování Hayoku pak byla vyslána k Arkonu, kde se vynořila koncem listopadu.

Zdroje

PR 2353, PR 2354, PR 2355, PR 2360, PR 2374

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Sequin-Doar« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)