Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2354
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2354
Název:Kolonoví geometři
(Kolonnen-Geometer)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Mírojezdci / TERRANOVA
Vydáno poprvé:29. září 2006
Vydáno v češtině:srpen 2018
Čas děje: 1345 NGL
Soupeři v Sequin–Doar – Oahm'Carové zakusí vážné události
Hlavní postavy románu:

Jaghiro Ackan – Mladý Oahm'Cara z Ackanské výšiny trénuje svůj geometrovský smysl.

Ovo Ynshuune – Mladá žena zakusí výcvik kolonových geometrů.

Arfyss E'lhacc – Kolonový geometr se snaží zabít soka.

Matka všech vajec – První zástupce v oblasti nového negacíle se ohlašuje.

Píše se rok 1345 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 4932. Mléčná dráha je obsazena Terminační kolonou TRAITOR, obrovským loďstvem chaotarchů.

Cílem Kolony je změnit světy Mléčné dráhy v jednotlivé „kabinety“ pro chaotender, mocný nástroj Chaosu. Tento chaotender byl pojmenován VULTAPHER a má zajistit oblast vznikající negasféry. Negasféra je líheň Chaosu, a pro obyčejné bytosti je zcela neobyvatelná.

Perry Rhodan a lidstvo se před mocí Kolony skrývá ve Sluneční soustavě. Úderům protivníka zatím odolává pozemský štít TERRANOVA, posilovaný Jádrem, kolektivní bytostí, vzešlou z monochromních mutantů. Uvnitř Galaxie pak existují i další skupiny odporu.

Mezitím se ale uskutečňují další plány TRAITORU. Po označkování světů Temnými obelisky nyní nastupuje do akce vysoce specializovaný národ: Jde o KOLONOVÉ GEOMETRY...

Jaghiro Ackan je budoucí Kolonový geometr. Jako všichni Kolonoví geometři pochází z národa Oahm'Carů. Oahm'Carové žijí, rozděleni do kmenů, v továrnách TRAIGOT. Ackans Stamm je domovem v TRAIGOT 1982, která spolu s 65 dalšími TRAIGOT a 22 TRAICAH továrnami tvoří v rámci Kolony takzvaný Sequin–Doar.