Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Toron Erihové
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Šedopěna
Známé obydlené planety:
Šedopěna
Toron Erihové
Toron Erihové
© VPM kg.

Toron Erihové, kteří jsou známi také jako Podmořští architekti, jsou obyvateli planety Šedopěna. Jejich jméno vychází z výrazu pro zvláštní orgán – toron a názvu pro jejich žábry – erih. Asi nejdůležitější osobou tohoto lidu je takzvaný Tenn, prostředník mezi Podmořskými architekty a Caryou Andaxi. S tímto postavením jsou spojeny velké organizační a velitelské kompetence. V roce 1332 NGL zaujímá toto místa Remo Quotost.

Fyzický vzhled

Tito vodní tvorové pocházejí z humanoidních suchozemců. Jsou asi 2 metry vysocí, bezvlasí, jejich pleť je šedobílá. Nohy se jim časem změnily v jakousi obdobu potápěčských ploutví, ruce mají šestičlánkové a velice štíhlé. Na zádech Podmořských architektů se nachází toron, vysoce citlivý orgán, jímž mohou vnímat elektrická pole. Díky svým fyzickým dispozicím jsou architekti vynikajícími plavci. Jejich trojmo proříznutým žábrám se říká erih.

(Poznámka: Tvář Remo Quotosta na titulním obrázku svazku PR 2262 je zpodobněním Jurgena Stockhause, který v létě 2003 získal první cenu v soutěži vyhlášené redakcí).

Dějiny

Toron Erihové žijí již hodně přes sedm milionů let v Mléčné dráze na planetě Šedopěně. Vyvinuli se z národa suchozemců a v průběhu stovek tisíc let evoluce ztratili schopnost přežívat bez technických pomůcek mimo vodu. Mezi Architekty kolují pověsti, které jejich přeměnu připisují v dávných a zapomenutých dobách provedené genetické manipulaci. Bydlí v podmořských sférách. Toron Erihové byli konstruktéři bionických křižníků a proto byli u národů Hvězdného oceánu Jamondi známi také jako legendární Podmořští architekti. Tento národ byl společně se svým domovským světem a celou hvězodkupou Arphonie uzavřen superinteligencí ID do hyperkokonu.

Toron Erihové opustili s Karavanou Ahandaba Mléčnou dráhu.

Známí Toron Erihové

Zdroje

PR 2248, PR 2249, PR 2262, PR 2270