Menu
Technická data:
Tvar:kulovitý s prstencovým zesílením
Průměr:500 m
Posádka:157 mužů
Pohonné systémy:4x metagrav, antigrav
Maximální zrychlení:950 km/s2
Nadsvětelný faktor:62 milionů
Ofenzivní systémy:
8 transformačních děl (4000 gigatun), 6 MVH-děl, torpéda
Defenzivní systémy:
Tlumící štít, pětinásobně stupňovaný paratron, HD-štít, ASP, deflektor
Zdroje energie:
2 hypertropová čerpadla, 2 gravitrafové zásobníky, 8 nouzových NUGAS elektráren s výkonem 800000 TW, jaderně fúzní nouzové elektrárny
Pomocné čluny:
6 TSUNAMI-korvet, 10 třicetimetrových space-jetů
Speciality:
SERT-řízení, kapsle pro hluboký spánek

Třídu CORDOBA terranské kosmické flotily tvořily kulovité lodě o průměru 500 metrů.

Lodě této třídy nahradily po roce 447 NGL lodě třídy STAR speciální flotily TSUNAMI uvnitř flotily LSP.

Lodě třídy CORDOBA disponovaly mini-ASP s poloměrem pole max. 590 metrů. Speciální čluny mohly aktivovaným ASP polem prolétávat. Tyto malé čluny disponovaly samostatnými ASP-generátory nebo mohly přistát ve speciálních docích.

Místo na lodi bylo navzdory její relativní velikosti omezené. Na radu Ratbera Tostana byly totiž připraveny na výskyt strangeness. Záření strangeness vedlo ve vážných případech k výpadku veškeré hyperdimenzionální technologie (syntronika, hypertropy...) a ke ztrátě orientace posádky. Proto byly lodě této konstrukce dodatečně vybavené kompletně soběstačně pracující pozitronikou, vysoce výkonnými nouzovými energetickými zdroji a biokomorami pro spaní posádky.

Lodě disponovaly i značnou výzbrojí pro operace bez ochrany ASP. K dispozici bylo 8 transformačních děl s výkonem až 4000 gigatun (pólová věž s dvojitým dělem, pak šest dalších) a 6 MVH-děl (volitelně termo, paralyzační, dezintegrační nebo intervalové zbraně). K defenzivní výzbroji patřil tlumící štít, mini-ASP, HD-štít a pětinásobně stupňovaný paratronový štít. Ten je ještě umocňován takzvaným miskovitým polem. Jedná se o lokálně omezené, dodatečně vytvářené a syntronicky řízené paratronové pole, které má na určitém místě štítu (jako při bodovém ostřelování) neutralizovat maximální zatížení.

Lodní třída byla nazvána po první lodi TS-CORDOBA.

Známé lodě:

  • TS-CORDOBA
  • TS-LYNX
  • TS-WALHALLA
  • TS-WYOMING
  • TS-NARNA