Perry Rhodan 2583 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2583
Název:Psionické inferno
(Psi-Inferno)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:18. února 2011
Vydáno v češtině: -
Čas děje: květen 1463 NGL
Galaktici v obchodní hvězdě – TALIN ANTHURESTA hrozí zkáza
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nesmrtelný riskuje svůj život a své vzpomínky.

Mondra Diamondová – Družka Perryho Rhodana cestuje na palubě MIKRU-JON.

Julian Tifflor – Nositel buněčného aktivátoru čeká na konec divu.

Pral – Stínový Maahk se odebere na vysilující cestu.

Ernst Ellert – Teletemporarier se vrací na scénu.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2583 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už nějakou dobu zuří v několika galaxiích boj o polyportsíť. Polyportdvorce jsou reliktem z dávných časů. Tento transportní systém umožňuje cestovat na gigantické vzdálenosti. Když se ze spánku probudí Frekvenční monarchie, nárokují si její vládci – Vatroxové – vládu nad všemi hvězdnými ostrovy v dosahu polyportové sítě.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i v blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu Vatroxů. Po rázných úderech je moc Monarchie prakticky zlomena. Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Současně je tu ještě závažnější nebezpečí – smrt ID, superinteligence, s níž se po mnoho let pojily osudy Pozemšťanů. Aby zachránil ID, musí Perry Rhodan najít tajuplný PARALOX-ARZENÁL. Zatím je však všechno jeho hledání marné. Navíc Rhodan vlétne do PSIONICKÉHO INFERNA...


Síťotkadlec Radyl-v-abstraktech dopraví do stříbrokoule integrovanou MIKRU-JON do nitra TALIN ANTHURESTY, přičemž mu pomohou další síťotkadlci, kteří se nacházejí uvnitř obchodní hvězdy. S pomocí zařízení stříbrokoule je JULES VERNE odtažen do bezpečí. Aby bylo možno ukončit stále silněji zuřící psionickou bouři a tím odvrátit zkázu Divu Anthuresty, je zapotřebí opravit dávkovač psionické hmoty. Opravu se nakonec po několika problémech podaří uskutečnit s pomocí Anthuriana Fogudara, jehož s podporou Prala a Clun'stala kontaktuje Tanio Ucuz. Tím je tedy TALIN ANTHURESTA zachráněna. Perry Rhodan a Mondra Diamondová chtějí nyní skrze transferový komín dosáhnout do hypermrazu zahalený kotoučový svět, neboť je jisté, že se jedná o polokulovitou planetu Poutník, sídlo superinteligence ID. Transfer však skončí na neznámém místě. Vznikne hologram Ernsta Ellerta, který po Homunkově zamrznutí vystupuje jako nový posel ID.

Rhodan se dozví, že jeho B-controller je posledním pracontrollerem Anthurianů. Zařízení je nyní naprogramováno tak, aby mohl Rhodan využívat všech jeho možností. Umírající ID potřebuje spoustou psionické hmoty a/nebo vitální energie živých tvorů. Superinteligence se v nouzi napojila ze zásob psionické hmoty TALIN ANTHURESTY a tím zavinila selhání dávkovače. Ani plánovaný přísun zachyceného Vamu miliard Vatroxů a entity VATROX-CUUR ani energie ARCHETIMU však nemůže stačit k tomu, aby odvrátila smrt ID. Pokud Rhodan rychle nenajde PARALOX-ARZENÁL, respektive časová zrna, do nichž se rozdělil (přičemž může být využito v blízkosti Poutníka parkující sektorové poupě), byla by superinteligence nucena pohltit vědomí všech bytostí v TALIN ANTHURESTĚ, v soustavě Stardust a snad dokonce v celé mocenské oblasti, kterou kontroluje. A i toto extrémní opatření by poskytlo jen krátký odklad. Ellert oznámí, že se kdysi Lotho Keraete vydal k anthurestskému průseku, aby pátral po PARALOX-ARZENÁLU. Přitom zřejmě zahynul.

Jenže kde má Rhodan hledat časová zrna? Pozemšťan má určitou domněnku. Průsek Anthurestou se zdá být správným výchozím bodem. Následně pokračuje transfer na Poutníka. Všudypřítomný mráz pronikne ochanou SERUNŮ. Rhodanovi se zdá, že jeho těla zamrzá...