VATROX-CUUR

z Databáze Multiversa
Informace o postavě:
Místo narození:planeta Vat
Úmrtí:planeta Hibernace-6
Národ:Vatroxové
Popis:difúzní mlhovina, z níž vychází ledový chlad
Tituly:vládce Frekvenční monarchie

VATROX-CUUR byl jedním ze dvou vládců Frekvenční monarchie. Patrně byl vyšší entitou, není ovšem jasné, zda stál na vývojovém stupni superinteligence.

Informace

V roce 1463 NGL pobýval VATROX-CUUR na planetě znovuzrození, hibernačním světě Hibernace-6, centrální základně Frekvenční monarchie v Andromedě.

Z místa, kde byli ošetřováni a školeni znovuzrození Frekvenční pátrači, se dalo bránou dospět k bytosti VATROX-CUUR. V její přítomnosti nejprve Frekvenční pátrači pociťovali průvan a za okamžik spatřili difúzní mlhovinu a zasáhl je ledový mráz. To ukazovalo na přítomnost velkého množství Vamu, z něhož se zřejmě VATROX-CUUR skládal. Podle výroku entity vyjadřovali všichni Pátrači v její přítomnosti přání, aby se směli vrátit do Vamu.

VATROX-CUUR zadal Frekvenčním pátračům, kteří před něho byli předvedeni, instrukce pro jejich další úkol(y).

Dějiny

První hyperdeprese

V období První hyperdeprese vznikli před 9,86 miliony lety na planetě Vat Vatroxové a jejich Vamu, z něhož se utvořila triarchie VATROX-VAMU, VATROX-CUUR a VATROX-DAAG. Při pokusu stvořit z Vamu novou entitu vznikl negativní tvor, který v následném konfliktu pohltil VATROX-VAMU a zpustošil planetu Vat. Nová entita přijala rovněž jméno VATROX-VAMU a začala útočit na Vatroxe a dvojici jejich vládců – VATROX-CUUR a VATROX-DAAG. VATROX-CUUR a VATROX-DAAG následně uprchli i s Vatroxy do vesmíru.

Z VATROX-CUUR, VATROX-DAAG a Vatroxů se po řadě událostí vyvinula Frekvenční monarchie, jež v časech hyperdepresí skrze Polyportsíť ovládala přinejmenším jedenáct galaxií.

15. století NGL

Až do března 1463 NGL byl VATROX-CUUR přítomen na Hibernaci-6. Začátkem dubna 1463 NGL se však nápadně odmlčel.

Dne 25. dubna 1463 NGL byl VATROX-CUUR zničen, když Perry Rhodan v bitvě o obchodní hvězdu FATICO zažehl kuličku psionické hmoty. To způsobilo, že Vamu mnoha Vatroxů opustilo jejich těla, což vedlo ke smrtelnému oslabení entity VATROX-CUUR.

Zdroje

PR 2514, PR 2535, PR 2549