VATROX-DAAG

z Databáze Multiversa
Informace o postavě:
Místo narození:planeta Vat
Úmrtí:ESHDIM-3 (pohlcen VATROX-VAMU)
Národ:Vatroxové
Popis:difúzní mlhovina, z níž vychází ledový chlad
Tituly:vládce Frekvenční monarchie

VATROX-DAAG byl jedním ze dvou vládců Frekvenční monarchie. Šlo o vyšší entitu, VATROX-DAAG však neměl postavení superinteligence.

Dějiny

První hyperdeprese

V době první hyperdeprese vznikli před 9,86 miliony lety na planetě Vat Vatroxové a jejich vamu. Z vamu pak vzešel triumvirát entit VATROX-VAMU, VATROX-CUUR a VATROX-DAAG. Při pokusu stvořit z vamu novou entitu byl VATROX-VAMU asimilován a planeta Vat zpustošena. Nová entita přijala rovněž jméno VATROX-VAMU a stala se nepřítelem zachránivších se Vatroxů a jejich vládců – VATROX-CUURA a VATROX-DAAGA. Entity s Vatroxy uprchly do vesmíru.

Za konfliktem stála obava VATROX-VAMU, že dvojice zbývajících stvořitelů splyne v negativní superinteligenci, která by pak mohla za pomoci PARALOX-ARZENÁLU ohrozit Život samotný.

Z VATROX-CUURA, VATROX-DAAGA a Vatroxů se po řadě událostí staly základní kameny Frekvenční monarchie. Ta využívala Polyportovou síť a vládla přinejmenším jedenácti galaxiím – alespoň v časech hyperdepresí.

15. století NGL

Dne 8. února 1463 NGL se VATROX-DAAG vně soustavy Stardust postavil se svými bitevními zářemi proti VATROX-VAMU a plavidlům Jaranoců. Entita však v bitvě prohrála a musela se stáhnout. Svému nepříteli však VATROX-DAAG neunikl na dlouho. V květnu došlo k dalšímu střetnutí, tentokráte u polyportové stanice ESHDIM-3. VATROX-DAAG se pokusil VATROX-VAMU zničit prostřednictvím ohnivých očí, avšak neuspěl a byl protivníkem pohlcen.

Osud VATROX-DAAG

Po ukončení konfliktu mezi VATROX-VAMU a superinteligencí ID vznikla nová, vzpomínek zbavená entita – VAMU. Její součástí byl i VATROX-DAAG. VAMU se vydala do hlubin kosmu, aby našla nové určení.

Zdroje

PR 2535, PR 2541, PR 2561, PR 2589, PR 2599