Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2541
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2541
Název:Tajný projekt Stardust
(Geheimprojekt Stardust)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:30. dubna 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 6. – 11. února 1463 NGL
Hořké poznání Siganců – cosi prochází závojem
Hlavní postavy románu:

Timber F. Whistler – Administrátor agituje o důvěru pro věc, ve kterou věří.

Vorremar Corma – Bývalý administrátor nevěří tomu, co vidí.

Huslik Valting – Archeolog vyhledá starého přítele.

Muggan Mouritz – Maličký zaměřovací důstojník zjistí neslýchané.

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Především Liga svobodných Pozemšťanů (LSP), v níž Perry Rhodan stále zastává úřad Rezidenta, se koncentruje zejména na výzkum a vědu. S nalezeným polyportdvorcem jménem ITHAFOR se do rukou lidstva dostává nový, tajemný transportní systém. Skrze polyportdvorec vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie, její úder je však prozatím odražen.

Vatroxové a jejich Darturkové útočí z palub rudých, krystalům podobných křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců. Je zapotřebí vyvinout značné úsilí, aby byli tito nemilosrdní invazoři zastaveni, neboť pro ně smrt nemá valný význam – Darturkové jsou klonoví vojáci, a Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jednom z hibernačních světů, povětšinou roztroušených po Andromedě. Perry Rhodan a Atlan iniciují spojenectví národů galaxie Andromeda proti Frekvenční monarchii.

Také v neznámé části vesmíru ležící systém Stardust, na jehož světech dospívá samostatná pozemská kolonie, je ohrožován rozpínavou monarchií. Haluťanovi Icho Tolotovi se však podaří aktivovat ochranný štít, držící nepřítele v odstupu. Kromě toho je tu ještě TAJNÝ PROJEKT STARDUST...